Gündem

Flaş mutasyonlu koronavirüs kararı! Resmen duyuruldu!

İngiltere’den İzmir’e gelenler için yeni karar alındı. Buna göre son 10 gün için deniz, kara ya da hava yolu ile İngiltere’den İzmir’e gelenler Kredi ve Yurtlar Kurumu Buca ve Gazi Hatun Yurdu’nda 14 gün boyunca karantina altına alınacak.

15 KİŞİDE TESPİT EDİLMİŞTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cuma akşamı sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında 5 kişide mutasyonlu koronavirüs tespit edildiğini “İngiltere kaynaklı mutasyon sebebiyle yapılan incelemelerde bu ülkeden yurda giriş yapan 15 kişide mutasyonlu virüs tespit edilmiş ve kontrol altına alınmıştır. İngiltere’den yurda girişler geçici olarak tamamen durdurulmuştur” şeklinde açıklamıştı.

eqqwtk7xyaexsip.jpg

YENİ KARAR AÇIKLANDI

Açıklama İzmir Valiliği tarafından son dakika olarak yapıldı. Yapılan açıklamada koronavirüs salgını kapsamında bildirilen mutasyona uğramış koronavirüs ile ilgili bilimsel gelişmelerin takip edildiği açıklanarak, alınan karar duyuruldu.

screenshot-3.jpg

14 GÜN BOYUNCA KARANTİNA KURALI

İzmir Valisi başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantı sonrasında şu kararın alındığını duyurdu:

“Son 10 gün içerisinde İngiltere’de bulunan ve Türkiye’ye kara, hava ve deniz yoluyla gelen kişilerin, valiliğimiz tarafından belirlenmiş olan KYK Buca Kız Yurdu ve KYK Gazi Ayşe Hatun Yurdunda 14 gün boyunca karantina altına alınmalarına, belirlenmiş olan yurtların kapasitesinin dolması halinde, karantina için kullanılacak olan yurtların Valiliğimizce belirlenmesine karar verilmiştir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir