Gündem

Mutasyonlu koronavirüs ile ilgili kötü haber geldi! Çocukları..

Konuyla ilgili tedirgin eden açıklama Prof. Dr. Bengi Başer tarafından yapıldı. Başer, yaptığı açıklamasında İngiltere’de 5 yaş altı çocukların hastaneye yatış sayılarının son dönemde ciddi bir şekilde arttığını duyurdu.

kalp-hastaliklari-uzmani-prof-dr-bengi-baser-13842770-938-osd.jpg

33 ÜLKEDE GÖRÜLÜYOR

Cuma günü akşamı Sağlık Bakanı Koca2nın yaptığı açıklamasıyla birlikte, ülkemizde mutasyona uğramış koronavirüs görüldüğü resmen duyuruldu. Bakanın yaptığı açıklamayla birlikte mutasyona uğramış koronavirüsün görüldüğü ülkelerin sayısı 33 olarak belirtildi.

kalp-hastaliklari-uzmani-prof-dr-bengi-baser-13842770-9683-m.jpg

6 – 17 YAŞ ARASI ÇOCUKLARDA SAYI ARTTI

Kalp Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Bengi Başer, yaptığı açıklamasında önemli noktalara değinerek, yeni tip koronavirüs karşı önemli uyarılarda bulundu.

Kalp Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Bengi Başer, kritik açıklamayı sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdi. Uzman isim, yaptığı açıklamasında, “Ayrıca 6-17 arası çocuklarda da sayılar yükseldi. Okullardaki yaygın temas mı, yoksa yeni varyanta mı bağlı olduğu tartışılıyor” dedi.

kalp-hastaliklari-uzmani-prof-dr-bengi-baser-13842770-7867-m.jpg

aRTIK HER ŞEY KONTROLDEN ÇIKMIŞ DURUMDA

Sosyal medya üzerinden uzman isme bir kullanıcı tarafından, “Komplo teorilerine ne kadar inanırsınız bilmem ama The Economist’in son kapağında ağzı maskeli çocuk resmi vardı ve yorumlayanlar bunu virüsün çocuklarda etkili olacağına yormuştu. Şimdi bu gerçek oluyor. Olacaklar önceden belli mi? Neler oluyor?” sorusunu yöneltti.

Bunun üzerine Başer ise, yöneltilen bu soruya “Artık her şey kontrolden çıkmış durumda ve bu yeni varyant çok şeye gebe!” diye yanıtladı.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir