Ekonomi

Elektrik ve doğalgaz abonelerini yakından ilgilendiren açıklama geldi!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK)  Genel Başkanı Bendevi Palandöken, tarafından milyonlarca elektrik ve doğalgaz abonesini yakından ilgilendiren önemli bir açıklama yapıldı.

icra.jpg

YAZILI AÇIKLAMA YAPILDI

Palandöken, konu ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Özellikle pandemi döneminde, vatandaşların elektrik ve doğalgaz fatura ödemelerinde aksamalar yaşanmasının normal olduğunu ifade etti.

İCRALAR DURDURULMALI

Aynı zamanda koronavirüs salgını nedeniyle geliri düşen, ancak ödemeleri devam eden esnaf ve sanatkalara borçlarından dolayı gelen icraların da durdurulması gerektiği ifade edildi.

palandoken-iha1-12384279-16-9-1602400036-16-9-1609666217-880x495.jpg

ZAMLAR GERİ ÇEKİLEREK İNDİRİM YAPILMALI

Palandöken açıklamasının devamında “Elektrik ve doğalgaz faturalarında birden fazla kalemde vergi ödenmesiyle zaten tüketim bedelinin çok üzerinde faturalar geliyorken, bir de yeni yılda elektrik ve doğalgaza zam yapılması herkesi daha çok zora sokar.

Pandemi döneminde bu faturaların ödenmesinde aksamalar yaşanması çok normaldir. Pandemi sürecinde geliri düşen fakat borçları ve ödemeleri devam eden esnaf ve sanatkârımızın elektrik ve doğalgaz faturalarına gelen icralar durdurulmalı. Kira, telefon, sosyal güvenlik primi, kredi borçları gibi birçok kalemde borcu olan esnafımız bu şekilde mağdur edilmemeli. Yapılan zamlar geri çekilerek aksine indirim yapılmalı” ifadesini kullanarak, önemli bir değerlendirme yaptı.

Bir Yorum

  1. Siz bu yardimlarin hak edene gitttigine inaniyormusunuz…ben sahitli ve ispatli gitmedigini biliyorum….ihtiyaci olmayanlara giden ne paralar ne komurler ne erzaklar biliyorum ama muhtardan ama baskandan ama vekilden vs….haram zehir zikkim olsun…memleketimin musluman gorunumlu adam gorunumlu rezil insanlarina….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir