Gündem

Türkiye’de görülen mutasyon koronavirüs işte bu yaş grubunu daha fazla etkiliyormuş!

Türkiye dahil pek çok ülkede görülmeye başlayan mutasyon koronavirüs salgınının en çok 20 yaş ve altı gençleri daha çok etkilediği ortaya çıktı.

asi-depophotos-16-9-1608732379-880x495.jpg

PEK ÇOK ÜLKEDE KISITLAMA BAŞLADI

İngiltere’de geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve hızla pek çok ülkede görülmeye başlayan mutasyona uğramış koronavirüs ile ilgili pek çok haber gelmeye başladı. İngiltere’de mutant koronavirüsün tespit edilmesi sonrasında Noel kutlamalarına yasak getirilirken, arada Türkiye’nin de olduğu pek çok ülkede seyahat yasağı getirilmişti.

20 YAŞ VE ALTINDAKİ GENÇLERİ ETKİLİYOR

Araştırmacılar, yeni koronavirüsün özellikle 20 yaş ve altındaki gençleri daha çok etkiledikleri ve konuyla ilgili “Küçük ama istatistiksel açıdan anlamlı” bir belirti ile karşılaştıklarını belirttiler.

screenshot-5-001.jpg

SORUN OLABİLİR

Northwestern Üniversitesi’nin koruyucu tıp biriminin başkan yardımcısı Mercedes Carnethon açıklamasında yaş farkının sorun yaratabileceğini belirtti. Özellikle gençlerin kamusal alanlarda bulunma olasılığının daha fazla olabileceği ancak aşılanacak gruplarda öncelikli olmamaları sorunlara sebebiyet verebilir. Carnethon açıklamasının devamında bu nüfus gruplarının da göz önüne alınması gerektiğini söylüyor.

Bir Yorum

  1. 65 yaş üstü korona çinden 20 yaş altı ingiltereden ara grup için hangi ülkeden gelecek bu işe dur diyebilecek babayiğit Bi ülke yokmu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir