Gündem

Meteoroloji’den sarı ve turuncu uyarılar peş peşe yapıldı! 14 ilde yaşayanlar dikkat!

MGM tarafından beklenen hava durumu tahminleri açıklandı. Açıklanan hava durumu tahminleriyle birlikte bölgesel olarak gece boyu hava durumunun nasıl olacağı da belli olmuş oldu. Meteoroloji, aynı zamanda 14 ile peş peşe uyarılar yaptı.

Yurdun iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz ile Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kırşehir ve Kırıkkale çevrelerinin yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

screenshot-11.jpg

Aynı zamanda yağışların bu gece saatlerinde Kıyı Ege’de, yarın (Salı) Batı Akdeniz ile Muğla ve Aydın çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 yer yer 51-100 kg/m2) olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde yurdun doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin edildiği belirtildi.

HAVA SICAKLIĞI VE RÜZGAR BİLGİSİ

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle doğu ve güneydoğu, Güneydoğu Anadolu ile Akdeniz kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu, yarın (Salı) Marmara’nın batısı, Kuzey Ege ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

Meteoroloji’den uyarılar peş peşe geldi. İşte yapılan rüzgar ve sağanak yağış uyarısı

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların bu gece saatlerinde Kıyı Ege’de, yarın (Salı) Batı Akdeniz ile Muğla ve Aydın çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 yer yer 51-100 kg/m2) olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, su baskını, yıldırım vb) karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney yönlerden yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU TAHMİNLERİ

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam batısının, gece bölge genelinin, yarın (Salı) sabah saatlerinde doğusunun yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece saatlerinden Çanakkale ve Balıkesir’in batı kesiminde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Bu gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin batısında güneyli yönlerden yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Kıyı Ege’nin, gece bölge genelinin, yarın (Salı) sabah Güney ve İç Ege’nin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece Kıyı Ege’de, yarın (Salı) sabah saatlerinde Aydın ve Muğla çevrelerinde yer yer kuvvetli (21-50 yer yer 75 kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın Kıyı Ege’de güney yönünden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı zamanla batısının çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren Batı Akdeniz’in sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Salı) Antalya, Isparta ve Burdur çevrelerinde kuvvetli (21-50 yer yer 51-100 kg/m2) olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) bölgenin batısı ile öğle saatlerinden sonra Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kırşehir ve Kırıkkale çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) batısı ile öğle saatlerinden sonra bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Az bulutlu, zamanla Orta Karadeniz’in parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Salı)sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın yarın (Salı) Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güneyli yönlerden yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla batısının parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde bölgenin kuzeyinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte Diyarbakır ve Batman çevrelerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir