Gündem

Bu ilçemizde sadece 1 haftada vakalar 5 katına çıktı!

Konuyla ilgili korkutan açıklama Kütahya’nın Altıntaş Kaymakamlığı tarafından yapıldı. Yapılan açıklamada rehavete kapılmamanın gerektiğinin altı çizilirken, rehavete kapınılması durumunda vakaların artmasının kaçınılmaz olacağı belirtildi.

vaka-sayisinin-5-kat-arttigi-ilcede-rehavet-13845084-osd.jpg

Kütahya’nın 10 bin nüfuslu Altıntaş ilçesinin kaymakamlığı tarafından şu açıklama yapıldı:

“Rehavete kapılma hatasına düşülürse, bu sayıların daha da artması kaçınılmaz olacaktır. Salgın ile ilgili tüm önlem ve tedbirler artırılmış olup, kontroller titizlikle yürütülmeye devam etmektedir. Ancak birlikte hareket etmediğimiz sürece daha da kısıtlayıcı tedbirlerin uygulamaya geçmesi de kaçınılmaz olacaktır”

REHAVET VİRÜSÜN DOSTUDUR

Yapılan açıklamanın devamında rehavetin virüsün en iyi dostu olduğunun altı çizilerek, alınan kurallara mutlaka uyulması gerektiği şu şekilde ifade edildi:

“Ancak salgının durdurulmasında en büyük görev siz değerli vatandaşlarımıza düşmektedir. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde alınan kararlar doğrultusunda, İçişleri Bakanlığı genelgeleri ve İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararları çerçevesinde, rehavete kapılmadan, alınan tüm tedbirlere titizlikle riayet edilmesi, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması, misafirlik, ziyaret, tören vb. sebeplerle topluluk oluşturacak şekilde bir araya gelinmemesi büyük önem arz etmektedir. Salgınla mücadelemizde vatandaşlarımızın iş birliğini ve desteğini bekliyor, önlem ve tedbirlerin en etkili şekilde sonuç vermesi için birlikte hareket etmeyi rica ediyoruz. Unutmayalım ki rehavet virüsün en önemli dostu, sağlığımızın en büyük düşmanıdır”

kutahya-nin-altintas-ilcesinde-son-bir-haftada-13845084-9318-m.jpg

İLÇE MERKEZİ YÜKSEK RİSKLİ ALAN OLDU

Sağlık Bakanlığı’nın uygulaması olan Hayat Eve Sığar uygulamasında ilçe merkezi Altıntaş, yüksek risk anlamına gelen kırmızı ile işaretlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir