Eğitim

2021 KPSS ne zaman? 2021 ÖSYM sınav takvimi açıklandı mı?

2021 KPSS sınav ne zaman? sorusunun cevabı merak konusu olurken ÖSYM 2021 sınav takvimi hakkında açıklama geldi. Yapılan açıklamada 2021 KPSS, ALES, YDS sınav tarihlerini yakından ilgilendirdiği görüldü.

2021 ÖSYM SINAV TAKVİMİ AÇIKLANDI MI?

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için bu yıl milyonlarca kişi ter dökmek için gün saymaya başladı. KPSS sınavına hazırlanan adaylar merakla 2021 KPSS ne zaman? sorusunun yanı sıra 2021 ÖSYM Sınav takvimi açıklandı mı? sorusunun cevabı merak konusu oldu.

2019/05/23/kpss_8.jpg

2021 KPSS, ALES, YDS SINAV TARİHLERİ HAKKINDA ÖSYM AÇIKLAMASI

ÖSYM resmi internet sitesinden 2021 ÖSYM sınav takvimi ile ilgili yapılan açıklamada, “Güncel gelişmelere göre ÖSYM Sınav Takvimi yenilenerek kamuoyuna duyurulacaktır. İlgililerin zaman içinde takvim bilgilerini kontrol etmeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri tavsiye edilir.” denildi.

ÖSYM SINAV ÜCRETLERİ AÇIKLAMASI

Öte yandan açıklamanın devamında, “Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, aynı gün saat 23:59’a kadar artırımlı olarak; ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacaktır.  Elektronik Yabancı Dil Sınavları (e-YDS) ÖSYM Elektronik Sınav Merkezlerinde (e-Sınav Binalarında) yapılacaktır. Sınava başvuru tarihlerinde, ÖSYM e-Sınav Merkezlerinin kapasitesi kadar adayın başvurusu alınacaktır. Kapasite dolduğunda başvuru tarihleri tamamlanmadan başvuru sonlandırılacaktır. Kapasite dolmadığı takdirde başvuru tarihlerinin son günü saat 23.59’a kadar adayların başvuruları alınmaya devam edilecektir. Sınav sonuçlarının belirtilen tarihlerde açıklanması planlanmaktadır ancak, sınava ilişkin bir dava söz konusu olduğu takdirde mahkemece bir karar verildikten sonra sonuçlar açıklanabilecektir.” ifadeleri yer aldı.

screenshot-4.jpg

2021 KPSS NE ZAMAN?

2021 ÖSYM sınav takvimi açıklanmadığı için 2021 KPSS ne zaman? sorusunun cevabı da bilinmiyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir