Gündem

Valilik açıkladı! 25 Ocak tarihine kadar acil olarak durduruldu!

Koronavirüs salgınında son dönemlerde vaka sayıları düşmeye başlamış olsa da henüz tam anlamıyla risk geçmiş değil. Bolu’da İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karara göre çocuk kulüplerinin faaliyetleri 25 Ocak 2021 tarihine kadar durduruldu.

kres-2.jpg

TOPLANTI YAPILDI

Bolu Valisi Ahmet Ümit başkanlığında flaş bir toplantı yapıldı. Yapılan toplantı sonucunda çocuk kulüplerinin faaliyetlerinin 25 Ocak 2021 tarihine kadar durdurulması kararı alındı.

Düzenlenen toplantıda çocuk ve gençlerin, virüse maruz kalma ve virüsü taşıma gerekçesiyle örgün eğitim kurumlarındaki gibi Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görev alanında olan çocuk kulüplerinin 25 Ocak 2021’e kadar faaliyetlerin durdurulması gerektiğine karar verildi.

ozel-kres-bakimevi-ve-ozel-cocuk-kulupleri-16-mart-tan-itibaren-tatil-edildi1584072914.jpg

ALINAN KARARA UYULMAMASI DURUMUNDA

Alınan karara uyulmaması durumuna ilişkin, “Alınan karara uyulmaması, ihlal edilmesi ve kusuru görülenlere veya muhalefet edenlere İl Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 283’üncü maddesi ve suç teşkil edilmesi halinde TCK’nın 195’inci maddesi, ayrıca ilgili mevzuatın ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, idari cezaların ilgili mülki makamlarca uygulanmasına, acil ve zorunlu hallerde polis ve jandarmanın yardımı ile yerine getirilmesi kararı” açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir