Gündem

5 Ocak koronavirüs tablosunda son durum! Bakan Koca açıklıyor!

Ülkemizde geçen yılın Mart ayından itibaren görülen ve kısa süre içerisinde yayılan ölümcül koronavirüs salgını geçtiğimiz günlerde kısıtlamaların etkisiyle hafiflemişti. Bu sebeple vatandaşlar, açıklanan günlük tablodaki son durumu merak ediyor.

5 OCAK KORONAVİRÜS TABLOSU

5 Ocak koronavirüs tablosu Bakan Koca tarafından açıklandı. Açıklanan tabloya ilişkin açıklama yapan Bakan, “Bugün tespit edilen 1.477 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız azalmaya devam ediyor. Ağır hasta sayısındaki azalmaya bağlı olarak kayıplarımız da azalma eğiliminde. Sonuç almak için birlikte ve sürekli mücadele etmeliyiz” ifadesini kullandı. 

screenshot-3-001.jpg

Açıklanan tablo düne göre kıyaslandığında vaka sayılarının artış gösterdiği hasta, vefat ve iyileşen hasta sayılarının düştüğü görüldü. 

TÜRKİYE’NİN SON DURUMU NASIL?

Türkiye’nin salgındaki son durumu merak konusu oldu. Geçtiğimiz aylarda günlük vaka sayısının 30 bini geçtiği ancak acil olarak alınan kısıtlama ve yasak kararlarıyla birlikte günlük sayılar 10 binin altını görmüştü. Ölüm sayılarındaki düşüşün de düşmesiyle, salgının kontrol altına alındığı ifade ediliyor.

2927205-4e6006d6a1af6b57ea8b13a2b4e8d8b6.jpg

4 OCAK KORONAVİRÜS TABLOSU

Dün akşam saatlerinde açıklanan koronavirüs tablosunda son 24 saat içerisinde 181 bin 323 kişiye test yapıldı. Yapılan test sonucunda 13 bin 695 vaka tespit edilirken, hasta sayısı bin 508 olarak açıklandı. 197 vatandaşımız hayatını kaybederken 9 bin 896 vatandaşımız da iyileşerek sağlığına kavuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir