Sağlık

Son dakika koronavirüsün yeni belirtisi ortaya çıktı!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında son dönemlerde yeni araştırmalar yapılmaya devam ediliyor. Dünyanın farklı bölgelerinden yaklaşık olarak 4 milyondan fazla kişilerin verilerinden elde edilen analiz sonucunda koronavirüsün yeni bir belirtisinin daha ortaya çıktığı ifade edildi.

abd-koronavirus-belirtileri-listesine-6-yeni-madde-daha-ekledi-723058-5.jpg

ARAŞTIRMA SONUÇLARI ORTAYA ÇIKTI

Yapılan araştırma sonuçlarına göre koronavirüsün düzensiz ya da yüksek hızlı kalp atışına neden olabileceği ifade edildi. Doktorlar nabız ölçerken hata yapmamak için kişinin sakin olduğu bir anda ölçüm yapılması gerektiğini belirtiyor.

5e79af7f55427f1608b63234.jpg

Doğru sonucun alınması için ölçümden önce kişinin 5 dakika boyunca dinlenmesi ve gevşemesi yani stres faktörlerini azalması gerektiği ifade ediliyor.

2019-ncov.jpg

KORONAVİRÜSÜ BELİRTİLERİ

2019 yılının Aralık ayından beri ortaya çıkan koronavirüs salgınında en çok araştırılan konuların arasında koronavirüs belirtileri bulunuyor. Genel olarak açıklanan koronavirüs belirtileri arasında şunlar bulunuyor:

  • Öksürük
  • Nefes darlığı
  • Ateş
  • Solunum sıkıntısı – güçlüğü bulunuyor.

Vakaların daha da ağırlaştığı durumlarda durum zatürreye, akut solunum ve böbrek yetmezliliğine kadar ileriye gidebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir