Sağlık

Koronavirüse karşı faydalı olduğu ortaya çıktı! Herkes aktarlara koşmaya başladı!

Koronavirüs salgının artmasıyla birlikte, son dönemlerde altın süte olan ilgi de artmaya başladı. Bu sütün içerisinde bulunan kurkumin maddesi, hücrelerin yenilenmesine yardımcı oluyor. Bu şekilde de çocukların salgın hastalıklara karşı yakalanma riskini de neredeyse tamamen ortadan kaldırıyor.

İLGİ GÖRÜYOR

Koronavirüs salgınıyla birlikte vatandaşlar, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için tarçın, zencefil ve zerdeçal gibi besinleri içeren altın süte yoğun ilgi gösteriyor. Konuyla ilgili açıklama yağan diyetisyen Eda Ünal, altın sütün tarifini paylaştı. İşte detaylar..

5ff33be055428112ecdd79ec.jpg

ALTIN SÜT MALZEMELERİ

Altın sütü hazırlamak için gerekli olan malzemeler şu şekilde ifade edildi:

1 çay kaşığı kadar toz zerdeçal, karabiber ve tarçın

Bir çay kaşığı kadar hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı

İsteğe göre karanfil ve kakule

5ff33be055428112ecdd79e8.jpg

YAPIMI

Bağışıklığı güçlendiren altın süt için yukarıdaki malzemelerin temin edilmesinden sonra derin bir cezve içerisinde sütü ekleyin. 1 su bardağı kadar süte 1,5 çay kaşığı kadar toz zerdeçal ekleyin. İçine zerdeçalı ekledikten sonra kısık ateşte kaynatmaya devam edin. Kök zerdeçal eklemek istiyorsanız, rendeleyerek, kullanabilirsiniz. Pişirdikten sonra süzün ve kullanın.

5ff33bdf55428112ecdd79e6.jpg

ALTIN SÜTÜN FAYDALARI NELERDİR?

Altın son dönemlerde popüler olmasından sonra vatandaşlar faydalarını da araştırmaya başladı. Altın sütün faydaları şu şekilde ifade edildi:

Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olmaktadır.

Vücudu temizlemeye ve cildi güzelleştirmeye yardımcı olmaktadır. Ek olarak sivilce ve akne görünümünü de ortadan kaldırmaktadır.

Beyin fonksiyonlarını güçlendirmektedir.

Karaciğer yağlanmasını önüne geçmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir