Ekonomi

Resmen açıkladı! Yakında bu yatırım aracı altının yerini alacak!

SkyBridge Capital’ın kurucusu Anthony Scaramucci, gelecekteki önemli bir yatırım aracı hakkında resmen bilgi verdi. Yatırım uzmanı olarak adlandırılan isim, Bitcoin’in altın kıyasla daha yüksek bir getiri getirmesini planlıyor.

“SAKLAMAK DAHA KOLAY, ÇALMAK DAHA ZOR”

Şirketin kurucusu Scaramucci, yapmış olduğu açıklamasında, “Bitcoin altın rolünü altından daha iyi oynuyor. Bitcoin’i saklamak daha kolay, çalmak daha zor, daha kolay taşınabilir ve bu yüzden değer koruma aracı olarak geleceği parlak” ifadesini kullandı.

5d1ed1a97af5071798321578.jpg

BİTCOİN’E YATIRIM YAPMAK

Scaramucci, açıklamasında Bitcoin’e bu dönemde yatırım yapmak, 20 yıl önce Amazon’a yatırım yapmak ile aynı şey olduğunu ifade etti. Yatırım yapmak isteyenlere Bitcoin’i öneren uzman isim, açıklamasında yılın ilk işlem haftasında Bitcoin’in yüzde 17 oranında kazandırdığını da sözlerine ekledi.

Kripto paralar son dönemde yükselişine devam ediyor. Özellikle Bitcoin, 35 bin doları aşarak, rekoruna resmen rekor kattı. Bitcoin 35,751 dolar ile rekor bir seviyeye ulaşarak, vadeli piyasada fiyat 36 bin doları da resmen geride bıraktı.

screenshot-1-002.jpg

Gelen bilgiye göre Bitcoin sadece son 24 saat içerisinde yüzde 133,4 2021 yılında ise yüzde 17,91 oranında kazandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir