Eğitim

Okullarda yüz yüze eğitimin başlayacağı tarih hakkında resmi açıklama geldi!

Koronavirüs nedeniyle okulların kapatılmazı ve uzaktan eğitime geçilmesinin ardından Okullarda yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? sorusunun cevabı merak konusu oldu.

OKULLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

“Vaka sayısı, hasta sayısı aşağıya doğru yönelirse okullarımızı bir kademe dahilinde eylül-ekimde yaptığımız gibi açmak daha doğru olacaktır.” diyen Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, ” O dönemde de istemeyen velilerimiz için uzaktan eğitim seçeneğiyle gitmek daha doğru olacaktır gibi görünüyor. Eylül-Ekim ayında velilerimiz, öğrencilerimiz kurallara uydu. Bizlerin de okullar açıldığında çocuklarımıza örnek olmamız gerekiyor. Gerek hijyen gerek maske takmak gerekse fiziksel mesafe konusunda örnek olmalıyız. ” şeklinde konuştu.

2019/06/03/sanliurfa-da-okullar-tatil-edildi-1523382014.jpg

EĞİTİM KURUMLARININ AÇILMASI

Ayrıca İlhan açıklamasında, “Aşılamada öncelikli ikinci grupta öğretmenlerimiz de yer alıyor. Bu sürece baktığımızda buradaki hocalarımızın da aşılanmasıyla birlikte eğitim kurumlarının açılması söz konusu olabilir kanısındayım. Rakamlarda iyi bir düzeyi yakaladık, gerek vaka sayısında gerek hasta sayısında. Bu aşağı iniş trendi devam ederse hasta sayılarında binlerin altını görürsek, hasta sayımız belli illerimizde özellikle çok yoğun olmazsa okulların açılabileceğini rahatlıkla söylemek mümkün.” dedi.

2017/08/28/okul_1.jpg

OKULLARIN AÇILACAĞI TARİH

Okulların açılması hakkında resmi açıklama yapan Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı, Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı ve Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan,  “Eğitimin devamı hepimizin arzusu. 15 Şubat şu anda okulların açılması için bir öngörü olarak görünüyor; ama o tarih yaklaştığında tekrar değerlendirmek daha doğru olacaktır. ” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir