Eğitim

Prof. Dr. Aydın okulların açılacağı tarihi duyurdu!

Prof. Dr. Kemalettin Aydın yaptığı açıklamasında önümüzdeki günlerde kısıtlamaların kaldırılması ve normalleşmeye doğru gidilmesi gerektiğini belirtti.

1267227.jpg

OKULLARIN TATİLDEN SONRA AÇILMASI GEREKİYOR

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Kemalettin Aydın, “Bana göre önümüzdeki günlerde kısıtlamaların kaldırılması, normalleşmeye doğru evrilmemiz gerekiyor. Okulları açık tutabilecek dış kısıtlamalar devam etmeli, yani okulları devam ettirmeliyiz. Okulların sömestr tatilinden sonra açılması gerekiyor” 

aaaa-014.jpg

BUNU SAĞLARSAK OKULLARIMIZI DA AÇMIŞ OLURUZ

Prof. Dr. Kemalettin Aydın, yaptığı açıklamasında şu ifadeyi kaydetti:

“Sömestr tatilden sonra okulların açılmasını çok önemsiyorsak, toplumsal bir bilinç ile okulların açılabileceği diğer bütün faktörleri yerine getirmemiz lazım; yoksa kamusal bir uygulamayla bu çok zor. Okulların açılabilmesi ve çocuklarımızın eğitime devam edebilmesi için 1 aylık sürede ‘ne yapmamız gerekiyor’ herkes kendi kendine sormalı ve sohbet konumuz bu olmalıdır. Bunu sağlarsak, o zaman salgını kontrol etmiş olur, okullarımızı da açmış oluruz”

e-okul-shutterstock-16-9-1578938935-16-9-1594965400-880x495-1-16-9-1595582568-16-9-1596604898.jpg

“EN SON OKULLARLA İLGİLİ KISITLAMALARI YAPMALIYIZ”

Artık normalleşmeye doğru ilerlenmesi gerektiğini belirten uzman isim açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Başta güz döneminde yaptığımız gibi değil de, okulları açık tutabilecek dış kısıtlamalar devam etmeli yani okulları devam ettirmeliyiz. Bir ülkenin geleceği eğitim üzerine kurgulanacaksa, en son okullarla ilgili kısıtlamaları yapmalıyız. Geri kalanlarını ona göre planlamamız lazım”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir