Gündem

15 Ocak’tan itibaren kısıtlamalar kalkacak mı? Açıklama geldi!

Koronavirüs salgınında vakaların yayılmasını engellemek adına Kasım 2020’den beri uygulanan restoran, kafe ve çeşitli işletmelerle ilgili koronavirüs yasaklarının kalkıp kalmayacağı merak konusu oldu. Özellikle 15 Ocak 2021’den itibaren yasakları kademeli olarak kalkacağı iddiasına ilişkin açıklama geldi.

5ff176f255428017d04f8f3f-001.jpg

KASIM AYINDAN BERİ YASAK VAR

Koronavirüs vakalarının bir dönem artmasıyla birlikte, yasaklar peş peşe açıklanmıştı. 2020 yılının Kasım ayında alınan kararla birlikte, hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasakları getirilmiş, bir takım kısıtlamalar uygulanmaya başlanmıştı.

Son dönemlerde düşüş gösteren vakalarla birlikte vatandaşlar 15 Ocak’tan itibaren kısıtlamaların kalkıp kalmayacağını merak etmeye başarmıştı. Açıklama geldi.

GEVŞEME YAPILMAYACAK

Gazeteci Candaş Tolga Işık, sosyal medya hesabından önemli bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada hükümet kaynaklarına dayandırdığı bilgiye göre restoran, kafe ve pastane gibi işyerlerine getirilen kısıtlamalar ilgili bir gevşemenin henüz yapılmayacağını belirtti.

resized-35d6d-a122228-04-001.jpg

SOSYAL MEDYA HESABINDAN AÇIKLADI

Gazeteci Işık, Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında, “Az önce hükümet kaynaklarına 15 Ocak’ta restoran, kafe, vb. mekanların HES kodu şartıyla açılacağı iddiasını sordum, ‘Şu an için böyle bir karar yok. Gevşeme için henüz erken’ dediler” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir