Ekonomi

Uzmanlar açıkladı! Elektrik faturalarında yüzde 10’luk indirim alabilirsiniz!

Yüz binlerce elektrik abonesini çok yakınan ilgilendiren önemli bir düzenleme açıklandı. 23 milyon abonenin faydalanabileceği bu uygulama sayesinde yüzde 10 tutarında indirim sağlanabilecek. Aylık elektrik faturası 75,11 TL ve üzerinde olan aboneler, kendi elektrik tedarikçilerini seçebilecek. Uzmanlar bu durumda yüzde 10 tutarında bir fiyat avantajının olabileceğini söylüyor. Merak edilen detaylar haberimizde

ELEKTRİK FATURASI 75,11 TL YA DA ÜZERİ OLAN ABONELER

Elektrik faturası 75,11 TL ya da üzerinde olan aboneler, alınan karara göre artık kendi elektrik tedarikçilerini seçme hakları bulunacak. Bu şekilde serbest tüketici olunabilecek.

elektrik-faturalarinda-indirim-basladi-yuzde-4870685.jpg

1 OCAK TARİHİNDE BAŞLADI

Alınan karar, 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren uygulanmaya başlandı. Aylık faturası 75,11 TL’yi geçen 2,7 milyon abone, istediği şirketi seçme hakkında sahip oldu.

YÜZDE 10’LUK İNDİRİM

Enerji Uzmanı Rahmi İncekara bu karara ilişkin yaptığı açıklamasında yüzde 10’luk bir fatura indiriminin sağlanabileceğini belirtti. İncekara yaptığı açıklamasında şu ifadeyi kaydetti:

“Yüzde 10’luk bir fatura avantajını sağlayan serbest tüketici limitinin düşürülmesi elektrik tüketicileri açısından önem arz etmektedir. Fiyat konusunda artan rekabet ise şirketlerin daha iyi hizmet kalitesine ulaşmasına neden olacaktır. Daha fazla müşteriye ulaşmak isteyen üretici ve tedarikçi hizmet kalitesini daha da fazla arttıracaktır”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir