Eğitim

MEB resmi olarak duyurdu! 26 şehirde tablet dağıtımı yapılacak! Başvuru şartları neler?

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklamasında 26 şehirde 47 bin tablet dağıtacağını duyurdu. Yapılacak olan tablet dağıtımına ilişkin merak edilen açıklama ve başvuru şartları haberimizde mevcut

AÇIKLAMA YAPILDI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında 26 şehirde 47 bin tablet dağıtımı yapılacağını açıklamasıyla birlikte, başvuru şartlarının da neler olduğu öğrenciler tarafından araştırılmaya başlandı.

1-7320.png

26 İLİMİZE ULAŞIYOR

Bakan Selçuk, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında, “Uzaktan eğitime tablet bilgisayar desteğimizin 4. fazını gerçekleştiriyoruz. 25 GB aylık internet paketiyle 47 bin cihaz daha öğrencilerimiz için 26 ilimize ulaşıyor, toplam 313 bin 500 tabletin dağıtımı tamamlandı. Bu ayın sonunda 500.000 öğrencimize ulaşmış olacağız” ifadesini kullandı.

5f8999c8c03c0e1fcc9026c4.jpg

BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuruda bulunmak isteyenler için başvuru şartları şu şekilde ifade edildi:

Ailenin gelir düzeyi

Yüz yüze eğitime devam etme durumu

Eğitim çağındaki kardeş sayısı

Özel eğitim gereksinim halleri vb. durumlar

Ancak MEB ücretsiz tablet dağıtımı için başvurular alınmıyor. Okul müdürleri, il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri, ihtiyaç sahibi olarak belirledikleri öğrencilere tabletleri ulaştırıyor.

Bir Yorum

  1. Benim torunum bir buçuk aydır eba yada zuma derse giremiyor çocuk derslerinden geri kaldı benim telefonumdan giriyordu oda bozuldu yaptiramadik bunu öğretmen ide okulda biliyor kızımda söylemiş okula tabletler gelmiş ortaokullara verilecek demişler bizim çocuk ilkokul 3e gidiyor ama vermiyorlar vizede yardımcı olsun mili eğitim tabletleri alan veliler olmuş herkes adamına veriyor bu tabletleri evlere tespit edipte neden verilmiyor haksızlık deyilmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir