Gündem

Acı haber az önce geldi! 184 kişi hayatını kaybetti!

Tüm dünyanın mücadele ettiği koronavirüs tablosunda son rakamlar umut verici olmaya başladı. Her geçen gün kayıplarımızın, hasta ve vaka sayılarımızın azaldığı salgında az önce son rakamlar da açıklandı. İşte detaylar..

8 OCAK KORONA TABLOSU

Açıklanan günlük tabloya göre son 24 saat içerisinde 11 bin 479 vaka tespit edilirken, 1.291 kişinin hasta olduğu açıklandı. Vefat eden vatandaşlarımızın sayısı 186 olarak ifade edilirken, 9 bin 894 kişi iyileşerek sağlığına kavuştu.

screenshot-2-001.jpg

UMUT VERİCİ ŞEKİLDE AZALIYOR

Bakan Koca, yaptığı açıklamasında, “Bugün tespit edilen 1.291 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız azalmaya devam ediyor. Hastane yükümüz umut verici şekilde azalıyor. Vaka sayılarındaki düşüşü kalıcı kılmak elimizde. Kısıtlama ve tedbirlere tam olarak uyalım. Birlik olup kazanacağız.” ifadesini kullandı.

screenshot-3-001.jpg

7 OCAK KORONAVİRÜS VERİLERİ

Açıklanan son verilere göre günlük 183 bin 3 kişiye test yapıldı. Yapılan test sonucunda 12 bin 171 vaka tespit edilirken hasta sayısı bin 370 olarak açıklandı. Bugün vefat eden vatandaşlarımızın sayısı düne göre artarak 194 olarak tablodaki yerini aldı. İyileşen hasta sayısı ise 8 bin 211 olarak ifade edildi.

Bir Yorum

  1. İyide bu haksızlık 2 yıl okuyanlar neden 2 yıl bekliyo sınava girmek için biraz adaletli olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir