Gündem

Çin’den gelen koronavirüs aşısında yaş grubu riski! Açıklama geldi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 60 yaş ve üzeri vatandaşlar için aşıların bir risk teşkil etmediğini belirtti. Ancak bazı bilim adamları aşıya karşın hala temkinli yaklaşıyor. İşte merak edilen detaylar

15 OCAK’TAN SONRA BAŞLAYACAK

Çin’den gelen koronavirüs aşısının uygulanmasında 15 Ocak tarihinden sonra başlanması bekleniyor. Aşı içi geri sayım devam ederken, aşıların kimlere uygulanacağı da tartışma konusu oldu. Konuyla ilgili Bakan Koca önemli bir açıklama yaptı.

5fbcffd7554284245ce115f6.jpg

60 YAŞ ÜSTÜ KİŞİLERDE GÜVENLİK ÇALIŞMASI YAPILDI

Bakan Koca, yapmış olduğu açıklamasında, aşıların 60 yaş ve üzerine yapılmasına herhangi bir engelin olmadığını açıklamıştı. Yapılan açıklamada ise şu ifade kaydedildi:

“Faz–3 deneyleri 60 yaş üzeri kişilerde yürütülmediği için aşılamanın uygun olup olmayacağı ile ilgili yapılan değerlendirmede Faz–1 ve Faz -2’de 60 yaş üstü kişilerde güvenlik çalışması yapıldı. Yeni gelen verilerin değerlendirmesi ile bu grupta da kullanılmasının önünde bir engel olmadığı anlaşılmıştır”

115371409-gettyimages-1265248637.jpg

UZMANLAR RESMEN İKİYE BÖLÜNDÜ

Uzmanlar, konuyla ilgili ikiye bölünmüş durumda. Bir kısmı koronavirüs aşısının 60 yaş üstü vatandaşlar için sorun teşkil etmeyeceğini ifade ederken, diğer kısım aşıya karşı temkinli yaklaşıyor.

Bir Yorum

  1. Virüse öldüremediler aşı ileinsanları öldürecekler çinliler nasıl bir zihniyet Allah aşkına

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir