Ekonomi

Bakan Selçuk son dakika açıkladı! Maaşlar arttı!

Bakan Selçuk yazılı olarak açıklama yaptı. Yaptığı açıklamasında ihtiyaç sahibi vatandaşlar için başlatmış oldukları sosyal destek programlarında ödenen miktarların 2021 yılında artırıldığını duyurdu. Detaylar haberimizde

thumbs-b-c-e38be20118e254bcafe576b8eb7a2bc9.jpg

YAZILI AÇIKLAMA

Yazılı açıklama yapan Bakan Selçuk şu açıklamayı kaydetti:

“Koronavirüsle mücadele ettiğimiz şu günlerde, ihtiyaç sahiplerine ödenen miktarlarda artışa gittik. Bakanlığımıza verilen görevin bir gereği olarak, hak temelli hizmet anlayışı ile toplumun dezavantajlı kesimlerini sosyal dışlanmadan koruyor ve mağduriyetlerini gideriyoruz”

SED TUTARI ARTTI

“Sunduğumuz hizmet ve yardımların toplumun tüm kesimlerine yayılmasında, artan bütçe kaynaklarımızın rolü büyüktür. 2021 yılı itibarıyla SED tutarını arttırdık. Her bir çocuk için ödeme miktarı 1161 TL’ye ulaştı. Bu kapsamda, ocak ayında SED hizmetinden yararlanan 131 bin çocuğumuz için 149 milyon TL ödeme yaptık. SED ile çocuklarımızı aile yanında destekleyerek aile bütünlüğünü koruyor ve çocuklarımızın üstün yararını gözetiyoruz”

sgk-sigortali-ve-hak-sahiplerine-odemeleri-ptt-araciligiyla-yapacak-9576602.jpg

9,4 MİLYAR TL ÖDEME

“2020 yılında 536 bin vatandaşımıza toplamda 9,4 milyar TL ödeme yaptık” açıklamasını yapan Bakan Selçuk, 2021 yılı ilk altı aylık dönemi için Evde Bakım Yardımı miktarının kişi başı 1657 TL olduğunu belirtti.

Bir Yorum

  1. Emeklilerimizi unutmayalım sayın bakanım bağkur SSK prim ödemelerine 250 TL zam yaptınız emeklilerimizin maaşlarını asgari ücrete dengelemelisiniz emekli enaz 2500 TL verirseniz sevindirir siniz saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir