Eğitim

MEB’den flaş sınav kararı açıklaması geldi!

Koronavirüs salgınında son dönemlerde artan vaka sayısını engellemek adına birtakım yasaklar uygulanmaya başlanmıştı. Hafta sonları sokağa çıkma yasağının uygulandığı hatırlatılan yazıda 4 Ocak itibariyle okullar ve özel öğretim kurslarının dışında bulunan özel öğretim kurumlarında teorik eğitimleri yüz yüze eğitim yöntemleriyle yapılacağı belirtildi.

SINAV KARARI

Teoroik ve uygulama eğitimi tamamlanan programların sınavları, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları sebebiyle yapılamadığı belirtildi. İçişleri Bakanlığı devam eden kurslara hizmet veren kursiyer ve görevlilerin teorik ve uygulama sınavı yapılacak günlerde sokağa çıkma yasağından muaf tutulmalarının talep edildiği belirtildi.

meb-den-flas-sinav-karari-hafta-sonundan-itibaren-4881973.jpg

DÜZENLEME YAPILDI

Bu kapsamda, illerde düzenlenecek olan sınavlara katılacak olan adaylar ile tüm görevlilerin onayının alınması gerektiği belirtildi. Aynı zamanda kısıtlamalar sebebiyle direksiyon eğitim dersi uygulama sınavlarına getirilen 8 kursiyer sınırlamasının kaldırıldığı ve ilgili yazıda da yer aldığı gibi 12 kursiyer sınava girebilecek şekilde düzenleneceği ifade edildi.

MEB’den gelen bilgiye göre ilgili kurslara katılan adayların sınavları önümüzdeki hafta sonundan itibaren yapılacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir