Ekonomi

2021 Türkiye Bursları başvuruları başladı

Dünya genelinde uluslararası öğrencilere Türkiye’de yüksek öğrenim için Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB) verdiği “Türkiye Bursları” programının 2021 yılı başvuruları başladı.

YTB BAŞKANI EREN BURS BAŞVURULARI HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

“2012’de 42 bin başvuru alan Türkiye Bursları programı, 2019’da dünyanın 167 ülkesinden 145 bin 700, 2020’de de pandemi şartlarına rağmen 172 ülkeden 156 bin müracaatla rekor başvurular aldı.” diyen, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren, “Bu ilgi bizleri mutlu ediyor. Bizler de her yıl giderek artan bu ilgi ve talebe karşılık olarak burs imkanlarımızı arttırmaya ve geliştirmeye çalışıyoruz.” dedi.

2018/01/23/para-1479714202.jpg

20 ŞUBAT’A KADAR DEVAM EDECEK!

20 Şubat’a kadar dünyanın dört bir yanından başvuruları almaya devam edeceklerini açıklayan Eren, aday öğrencilerin, YTB ve Türkiye Bursları sosyal medya hesapları ile www.turkiyeburslari.gov.tr adresinden detaylara ve başvuru sayfasına ulaşabileceğini duyurdu.

TÜRKİYE BURSLARI AYRILIYOR

Eren açıklamasında,  “Türkiye Bursları, üniversite bölüm yerleştirmesi, aylık burs, üniversite harcı, sağlık sigortası, yurt-barınma, mesleki ve akademik programlar ile gidiş-dönüş uçak bileti gibi imkanlarıyla dünyanın en kapsamlı burs programı olarak öne çıkıyor.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir