Ekonomi

Kötü haber geldi! Fiyatlar yüzde 40 artacak!

Elfi Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Aydemir 2020 yılının ilk 3 ayına emlak sektörünün kötü başladığını daha sonrasında ise pandeminin de olumsuz etkilerini olduğunu belirtti. Geçtiğimiz dönemlerde konut kredileri için uygulanan fırsatın yeniden uygulanması gerektiğini belirten Başkan Aydemir’in açıklamaları..

5b1808830e32f80260b345d4.jpg

Elfi Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Aydemir, konuyla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şu ifadeleri kaydetti:

“Dünyada etkisini gösteren korona virüs salgını sektöre de yansıdı. Haziran ayında yapılan 0,64 faiz oranları sektör için büyük bir can suyu oldu. 3 ay gibi kısa bir sürede 600 bin konutun satılmasına vesile oldu. Sektör için geçmişe göre baktığımızda 2020 yılı Kasım ayı itibariyle 1 milyon 393 bin ile tarihinin en büyük konut satış istatistiklerini yakalandı. Sektör için parlak bir yıl olarak salgına rağmen tarihe geçti. Konut kredi faizlerinin ne kadar önemli olduğunu biz Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında görmüş olduk. Konut kredi faizlerinin ileriki zamanlarda sektör için tekrar uygulanması gerektiğini düşünüyoruz”

ev-fiyatlari-yuzde-40-artacak-4883571.jpg

Koronavirüs salgınının emlak sektöründe değişime neden olduğunu belirten Aydemir yaptığı açıklamasının devamında, “Bunlardan bir tanesi, site konseptlerinin butik sitelere dönmesi. Vatandaşların müstakil evleri tercih etmesine sebep oldu. Önceden çalışan kesim olduğu için evlerde balkon veya ek odaya bakılmıyordu. Ancak büyük geniş balkonlu evler ve çalışma odasının olması gerektiği ortaya çıktı. Önümüzdeki 2021 yılında sektör açısından baktığımızda inşaat maliyetleri yüzde 70’e kadar arttı. Doğal olarak konut fiyatları da yukarı doğru çıkacak. Gayrimenkul alacakların şu dönemi iyi değerlendirmesi gerekiyor. Çünkü fiyatların yüzde 40’a yakın artacağını düşünmekteyiz” ifadesini kullandı.

Bir Yorum

  1. Yettiği kadar haince zamlara göz yumanlarinşallah elime düşerler bu millete yapılan en büyük zam darbesidir uyarıyorum herkesi akıllarını başlarına alsınlar zam zam nereye kadar vatan hainleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir