Ekonomi

İŞKUR başvuranlara aylık olarak 3 bin 300 TL ödeme yapacak!

İŞKUR’dan flaş bir haber geldi. Meslek edindirme kurslarına katılanlara günlük olarak 110 TL, aylık olarak 3 bin 300 TL ödeme yapılacak. Bunu duyan vatandaşlar, başvuru şartlarını araştırmaya başladı. Detaylar haberimizde

İŞKUR, vatandaşlar için meslek edindirme kurslarını sürdürmeye devam ediyor. Gerekli olarak kriterleri sağlayan vatandaşlara günlük 110 TL ödeme yapılacağı duyuruldu.

5cf8a8e7ae78491570cf694b.jpg

KADINLAR DAHA ÇOK BAŞVURUYOR

Gelen bilgiye göre İŞKUR’un düzenlediği meslek edindirme kurslarına kadınların ilgisi daha büyük. 2020 yılı içerisinde kadınların daha fazla başvurduğu ortaya çıktı. Kadınların yanı sıra, iş arayan gençlerin başvurusu da her geçen gün artmaya devam ediyor.

İŞKUR’un düzenlediği meslek edindirme programları, kursiyerlere pek çok konuda avantaj sağlıyor. Çeşitli noktalarda vatandaşların iş bulmasına yardımcı olan kurslar sayesinde hem istihdam sağlanıyor, hem de ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçları karşılanıyor.

160220191026131005819-2.jpg

MESLEK EĞİTİM KURSLARININ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İŞKUR’un düzenlediği kurslara başvuruda bulunmak için birtakım başvuru şartlarını taşımak gerekiyor. İşte başvuru şartları:

  • Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
  •  15 yaşını tamamlamış olmak,
  •  Mesleğin gereklerine uygun olarak belirlenen özel şartlara sahip olmak,
  •  Kurumca aynı meslekte düzenlenen kursu tamamlamamış olmak,
  •  İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmak,
  •  Emekli olmamak,
  •  Kurslara katılmama yönünde yaptırım uygulanmıyor olmak.

sgk-toplu-para-odeme-16-9-1530251665.jpg

Yapılan açıklamanın devamında ise, başvuruların 81 ilde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile Hizmet Merkezlerine direkt olarak yapılabileceği ifade edildi. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir