Ekonomi

Banka müşterilerini uyardı! Tamamen kaldırıldı!

ING Bank müşterilerine yaptığı açıklamasında işletmelerin 250 TL ve üzeri işlemlerde artık temassız bir şekilde gerçekleştirebileceğini açıkladı. Konuyla ilgili merak edilen detaylar haberimizde

ing-resmen-duyurdu-limitler-kaldirildi-4885534.jpg

Dev bankaların başında gelen ING Bank, müşterilerine yeni özelliğini açıkladı. Gelen yeni özelliğe göre işletme sahiplerini yakından ilgilendiren bir gelişmenin yaşandığını duyuruldu.

ING Türkiye Tüzel Bankacılık Genel  Müdür Yardımcısı İhsan Çakır, yaptığı açıklamasında şu ifadeyi kaydetti:

“Biz kendimizi bankacılık lisansına sahip bir teknoloji şirketi  olarak görüyoruz. Bu anlayışla iş ortağımız olan KOBİ’lerin dijital dönüşümünü  destekleyen teknolojileri önemsiyoruz. Bu kapsamda, Cebimde POS ürünümüzü  Visa’nın PIN destekli ‘Tap to Phone’ teknolojisi ile geliştirmeye devam ettik.  Bilindiği üzere, Türkiye’de banka kartı ve kredi kartları için temassız işlem  limiti 250 TL. Bunun üzerindeki işlemler için müşterilerin POS cihazına PIN  girmesi gerekiyor. Biz de Visa güvenlik ve ödeme standartlarını karşılayan bu  teknolojiyle Cebimde POS uygulamamızın yüklü olduğu işletme cep telefonlarına  PIN, yani kart şifresi tuşlama özelliğini getirdik. Yenilikçi ürün ve  hizmetlerimizle işletmelere olan desteğimizi sürdürmeye önümüzdeki dönemde de  devam edeceğiz”

headline-1.jpg

Bankanın almış olduğu bu karara göre 2021 yılından itibaren artık temassız kartlardaki limitler kaldırıldı. İşletmeler artık 250 TL ve üzeri işlemlerinde temassız ödemeyi kullanabilecek.

HIZLI BİR ŞEKİLDE YAPILACAK

2019 yılında ING Bank’ın sunmuş olduğu cep telefonlarının temassız POS cihazı uygulaması başlamıştı. İşletme sahiplerine kolaylık olarak sunulan bu hizmette cep telefonlarına kart şifrelerini giren vatandaşlar işlemlerini artık daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir