Gündem

Bakan Koca son dakika duyurdu! 81 ilde yarın başlıyor!

Sağlık Bakanı Koca, akşam saatlerinde 81 ilin sağlık müdürü ile video konferansla bir görüşme gerçekleştirdi. Aşılama takvimine ilişkin son talimatları veren Koca, Perşembe gününden itibaren 829 bin kişiye aşı yapıldığını belirtti.

115602284-hi064300325.jpg

ÇARŞAMBA GÜNÜ BİTİRİLECEK

Bakan Koca yaptığı açıklamasında, “Sağlık çalışanlarımıza yönelik yapılan aşılamayı Çarşamba günü itibariyle bitirelim istiyoruz. Çünkü Bilim Kurulumuzun hazırladığı plan çerçevesinde bizim aşamaları hızla takip ederek yol almamız gerekiyor” açıklamasını yaparken, yarından itibaren aşılamanın 2. aşamasına geçileceğini belirtti.

115765607-tv064604555.jpg

“HAFTA SONU TAMAMLAMIŞ OLALIM”

Koronavirüse ilişkin aşılamada yarından itibaren 2. aşamaya geçileceğini belirten Bakan Koca şunları söyledi:

“Yarından itibaren huzurevleri, engelli ve bakımevlerinde aşılamaya başlamak istiyoruz. Bütün illerde bizim bu organizasyonu güçlü şekilde yapmamız önemli. Özellikle huzurevi, bakımevi ve engelli evlerini hafta sonuna kadar tamamlamaya gayret edelim. Yerinde yapılan aşıdan sonra, olabilecek alerjik ve benzeri reaksiyonlara gerektiğinde müdahale etmeleri için sağlık ekibinin 1 saat kadar beklemesi gerekir. Ayrıca yarından itibaren 90 yaş üstünde olan vatandaşlarımızı da aşılamak istiyoruz. 90 yaş üstü vatandaşlarımızı sağlık kuruluşlarına getirmeden; aşılamalarını evinde, yerinde organize etmenizi istiyoruz. Sağlık ekibinin gerektiğinde müdahale yapabilecek nitelikte olması ve acil durum ekipmanıyla birlikte eve giderek yapması son derece önemli. Bunun takvimini de Cumartesi ve Pazar dahil olmak üzere hafta sonu tamamlamış olalım”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir