Gündem

Yaşlılar için müjdeli haber geldi! Tedbirler gevşetiliyor!

Konuyla ilgili Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Koç tarafından flaş bir açıklama yapıldı. Koç, yaptığı açıklamasında özel ve resmi tüm bakım evlerinde aşılama işlemlerinin başladığını belirtti.

114908256-ed7a00ae-3d60-43bf-93bc-61a76c16596f.jpg

Türkiye genelinde 87 bin kişinin ve personelin aşılanacağını belirterek, “Türkiye genelinde 87 bin sakinimiz ve personelimiz aşılanacak. Biz tüm sakinlerimizi ve hizmet eden sağlıkçı ve diğer personelimizin tümünü aşılayacağız. Çünkü biz 14 günlük vardiyalarla çalışıyoruz. Mart ayından bugüne kadar bütün personelimiz vardiya sistemiyle çalışmaktaydı” dedi.

TEDBİRLER ESNETİLECEK

Uzman isim, açıklamasının devamında, ikinci doz aşıların 28 gün sonra yapılacağını ifade ederek, “Sonrasında bir 15 gün daha bağışıklanmayla ilgili bir süre bekleyeceğiz. Ondan sonra tedbirlerimizi de ona göre esneteceğiz ve yaşlılarımız sevdiklerine, ailelerine, çocuklarına kavuşabilecek müjdesini vermek istiyorum” dedi.

115602284-hi064300325-001.jpg

Covid-19 aşısı olan 75’inci Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan vatandaşlar, aşı uygulanmasından son derece memnun olduklarını ifade etti. Harika Turkay konuyla ilgili, “Şu an iyiyim. Herhangi bir sorunum yok. Biz daha hiç dışarı çıkmadık. Çok güzel bir bahçeye sahibiz. Müsaade edildiği müddetçe bahçede yürüyüş yaptık; ama evlerine gitmek isteyenler 1 aydan evvel dönmemek kaydıyla gittiler. Bende kızımın yanına gittim; ama korku içinde buraya geldim. Burada çok korkusuz yaşıyorum. İnşallah herkese yetecek aşı olur da herkes aşı olur, rahat rahat dışarı çıkabiliriz. Bütün temennim bu” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir