Ekonomi

Belediyeden müjde geldi! Maaşlara yüzde 50 zam!

Son dönemde belediyeler peş peşe zam açıklaması yapıyor. Bir haber de Sarkışla Belediyesi tarafından yapıldı. Yapılan açıklamada işçilerin maaşlarına yüzde 50 oranında zam yapıldığını duyurdu.

odemeler-bugun-basladi-paralar-hesaplara-yatirili-4888660.jpg

Belediye Başkanı Oğuz, imzalanan sözleşmeye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Maaşlara yüzde 50 oranında zam yaptıklarını belirterek, bekar bir işçinin alacağı ücretin aylık olarak 3 bin 600 TL olduğu ifade etti.

5f93f8b62269a225c4a4a12c-001.jpg

RESMİ AÇIKLAMA YAPILDI

Konuyla ilgili sevindiren açıklama Sarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz tarafından yapıldı. Başkan Oğuz, yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kaydetti:

“Sendika ile masaya oturup anlaştık. Sendika ilk başta yüzde 45 zam talep etti, biz yüzde 50 zam yaptık. Sosyal haklarını da yardımları da en üst seviyeden verdik. İşçilerimize hayırlı olsun, bu sendikal sözleşme 60 işçimizi kapsamakta ve şu anda net olarak bekar bir işçimizin alacağı ücret 3 bin 600 lira olarak belirlendi. Bu sözleşme 31 Ekim 2023 tarihine kadar geçerli olacak. Daha fazla yapmak isterdik fakat belediyemizin imkanlarının en üst limitlerini zorlayarak arkadaşlarımıza zam yaptık. İşçi kardeşlerimize ve ailelerine hayırlı olsun”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir