Gündem

Restoranlar için güzel haber geldi! İmzalar atıldı!

TSE ile Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği arasında restoranların sağlıklı ortam sunabilmesi ve enfeksiyon kontrol önlemlerinin alınması adına iş birliği protokolü imzalandı. Konu ile ilgili merak edilen detaylar haberimizde

DENETİMLER YAPILACAK

Yeme ve içme sektörlerinde kapılar bir süreliğine kapandı. Kontrollü normalleşme süreci içerisinde işletme faaliyetlerinin güvenli olarak devam etmesi için Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği üyesi restoranlarda denetimlerin yapılacağı duyuruldu.

lokanta-690x450.jpg

AÇIKLAMA YAPILDI

TSE Başkanı Adem Şahin konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında şunları kaydetti:

“Başlatacağımız belgelendirme programı, Sağlık Bakanlığının sektöre özel belirlemiş olduğu kuralları da içermektedir. Programımızda, müşterilerden valelere, mutfak çalışanlarından garsonlara kadar her kademede uyulacak kuralları, masa ve oturma düzenine dair detayları belirledik.

Normalleşme aşamasında, sektördeki işletmelerin faaliyetlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için TÜRES üyesi restoranlarda denetimler gerçekleştireceğiz. Şartları sağlayan restoranları ‘TSE COVID-19 Güvenli İşletme Belgesi’ ile belgelendireceğiz”

İŞLETMELERE OLAN GÜVEN ARTACAK

TÜRES Başkanı Ramazan Bingöl salgın sebebiyle ikinci defa kapatılan restoran, kafe ve lokanta açılışları sonrasında bu belgeye sahip olmaları durumunda eskiye göre daha güvenli bir şekilde görüleceklerini şu şekilde ifade etti:

“TSE COVID-19 Güvenli İşletme Belgesi’nde temizlik, hijyen, gıda güvenliği, standartlar gibi birçok detay göz önünde bulundurularak işletmelerin kaliteleri daha da arttırılacak ve müşterilere de tercih ettikleri bu belgeye sahip işletmelere güvenmeleri sağlanacaktır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir