Eğitim

Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiriyor! Bakan Selçuk’tan ücretsiz tablet açıklaması!

Konuyla ilgili açıklama Bakan Selçuk’un sosyal medya hesabı üzerinden yapıldı. Yapılan açıklamada uzaktan eğitimde hayati öneme sahip olan tabletlerin dağıtımın devam ettiği belirtildi. Bakan Selçuk, 500 bin ücretsiz tablet dağıtımı hedefine çok yakın olunduğunun da altı çizildi. Merak edilen detaylar haberimizde

tablet-dagitimi-16-9-1602059515-880x495.jpg

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, yaptığı açıklamasında 15 Şubat tarihinden sonra kapsamlı bir şekilde telafi programına hazırlandıklarını belirtti. Uzaktan eğitime tablet desteğinin 6. fazında 29 ilde toplam da 86 bin 330 cihaz öğrencilere ulaştı.

image-3612.png

Bakan Selçuk, Twitter hesabı üzerinden şu açıklamayı kaydetti:

“Uzaktan eğitimde bağlı kaldığımız ekranlara yarıyıl tatiliyle ara veriyoruz ancak 15 Şubat’tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz. Uzaktan eğitime tablet desteğinin 6. fazında 29 ilde 86 bin 330 cihaz daha öğrencilerimize ulaştı. 500.000 hedefimize çok yakınız”

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Tablet dağitığınız ama biz hiç elimize gelmedi 3 çocuyum okulda

  2. Benim oğlumun sınıfında 2 kardeş hiç giremiyiorar canlı derslere keşke verseler o çocuklara

  3. dağıtım 6.faz olmuş ne alan gördüm nede duydum. bu tabletler ihtiyaç sahibi olmayanlara dağıtılıyor. kimlere teslim ettiyseniz eşine dostuna veriyor geri kalanıda lazım olur diye saklıyorlar sanırım. asgari ücretle 2 çocuk okutmaya çalışıyorum, ikiside bir telefona bakıyor, hagisi derse girecek kavgası oluyor. okuldan ararlar çocuk canlı derse girmiyor, derdimizi anlatırız sus pus olurlar nerede bu tabletler kimin cebinde olduğunu söyleyin dağıtıyoruz demeyin halkın duyguları ile oynamayın.

  4. 500.000 bir hedef sayılmaz. Hedef milyonlar olmalı. Çünkü bir kaç yıl önce kitapların kalkıp tabletlere geçileceği sözü verilmişti. Hedef tüm öğrenciler olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir