Ekonomi

Vakıfbank dev kredi kampanyasını duyurdu! 1 yıl geri ödemesiz..

Konuyla ilgili Vakıfbank yapmış olduğu açıklamasında milyonlarca kişi için fırsat niteliğinde bir kredi paketi olduğunu belirtti.

Türkiye ekonomisine sağladığı katkılarla bilinen dev banka, şimdi de 40 milyarlık dev kredi paketiyle, “İşletmelerimiz de ülkemiz de zaman kaybetmesin” anlayışıyla  bir yenisini daha ekledi.

2697622-810x458.jpg

YUKARI YÖNLÜ BİR ARTIŞ YAPILMAYACAK

Herkesin merakla beklediği kredi paketiyle ilgili açıklama yapan banka, kredi vadesi boyunca yukarı yönlü bir faiz artışının yapılmayacağının resmen altını çizdi.

anneye-yarim-mesai-tam-maas-11969171-8783-o-001.jpg

“İŞLETMELERİMİZİN HER DAİM YANINDA OLDUK”

Konuyla ilgili herkesi heyecanlandıran açıklama VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, tarafından yapıldı. Üstünsalih, yaptığı açıklamasında “Özellikle salgın sürecinde üretime devam etmiş, tüm zorluklara  rağmen istihdamdan vazgeçmemiş işletmelerimizin her daim yanında olduk, olmaya da  devam edeceğiz” dedi.

5e7b4decb57f151920b434be.jpg

1 YILA KADAR ÖDEMESİZ DÖNEM

Genel Müdür Üstünsalih, açıklamasının devamında kredi paketi ile ilgili tüm detayları aktararak, 1 yıla kadar geri ödemesiz dönem uygulanabileceğini duyurarak, şunları kaydetti:

“Başta imalatçı ve ihracatçı firmalarımız olmak üzere işletmelerin  kullanımına sunacağımız yeni kredi paketimiz, 2 milyar dolar ve 25 milyar TL  olmak üzere toplam 40 milyar TL büyüklüğünde olacak. TCMB politika faizine  endeksli kredimizin başlangıç faiz oranını yıllık yüzde 17,75 olarak belirledik.  Paketimiz 12 aydan başlayarak 72 aya kadar vadeler içermekle birlikte  firmalarımızın ihtiyaçları ve nakit akışına göre 1 yıla kadar ödemesiz dönem  uygulanabilecek”

Bir Yorum

  1. istesek kredi sigorta vergi borcun banka gecikmen olmayacak zaten öyle olsa firma hiç kredi almak istemex bunlara çözüm varmıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir