Ekonomi

Ayçiçeği yağı, tereyağı, peynir ve yumurta fiyatlarıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş talimat!

Son dönemde birtakım gıda fiyatlarındaki fahiş fiyat artışına ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a genel kapsamlı şikayetlerin iletildiği duyuruldu. Erdoğan’ın konu ile ilgili ise mutlaka çözüme kavuşturulması adına talimat verildiği öğrenildi.

shutterstock-1216461106-16-9-1565260058-16-9-1611304097.jpg

BU KONUYU MUTLAKA ÇÖZÜME ULAŞTIRACAĞIZ

Vatandaşların tepkisine neden olan gıda fiyat artışlarına ilişkin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimat vererek, “Bu konuyu mutlaka çözüme ulaştıracağız” dediği öğrenildi.

Konuyla ilgili CNN Türk Ankara muhabiri Gülşen Çoşkun’un canlı yayında şu ifadeleri kaydettiği belirtildi:

” Öncelikli talep kredi taksitlerinin bir yıl ertelenmesi, uzun süre kapalı kalan dükkanlar nedeniyle gelir elde edemiyoruz, krediler de ertelensin talebi var”

60094fc567b0a92ba4206dc8.jpg

“Doğrudan nakit desteği sürsün talebi var. Bunun dışında doğalgaz, elektrik, su ve SGK borçları 1 yıl ertelensin talebi var. Kafe ve restoranlar HES kodu ile açılsın önerisi geldi. Ticari araçlara indirimli akaryakıt sağlanması istendi. Prim borçlarının da görüşülmesi istenen talepler arasında. TESK Başkanı Palandöken bizzat kendisi iletti bu talepleri. Taleplerin kabinede ele alınacağı ifade edildi. İlgi bakanlıkların incelemelerde bulunacağı öğrenildi. Önümüzdeki hafta bir kabine toplantısı gerçekleşmesi beklentisi var”

1024xauto.jpg

FAHİŞ FİYAT ARTIŞI

Çoşkun, canlı yayındaki açıklamasının devamında, özellikle son dönemlerde fiyat artışlarına ilşkin şunları söyledi:

“Özellikle son günlerde bazı ürünlere yönelik olarak misal zeytinyağı, ayçiçek yağı, bebek maması, yumurta gibi ürünlerde fahiş fiyat artışı vardı. Başka ürünlerde de var aslında bir taraftan denetimler sürüyor. Bu ürünlere ilişkin genel kapsamlı şikayet iletildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Bu konuyu mutlaka çözüme ulaştıracağız’ dediği öğrenildi. Bu konuyla başka ne gibi adımlar atılabilir, denetimlerin sıklaşması mı olacak yeni ek çareler gelecek mi bu konuda önemle takip ettiğimiz başlıklar arasında”

Bir Yorum

  1. Bence devlet kamu marketleri açsın. Devlet az karla en ucuza satsin gıdaları. Diğer marketlerde hizaya gelir o zaman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir