Ekonomi

Nakit ihtiyacı olanlar dikkat! Bankalar düşük faizli kredi veriyor!

Ülkemizde 1 Haziran tarihinden itibaren başlayan normalleşme adımlarında Cumhuriyet tarihinin en düşük faizli kredi kampanyası yapıldı. Bu süreç içerisinde vatandaşlar hem konut hem de araç aldı. Kampanya bittikten sonra da bankaların verdiği düşük faizli kredi paketleri araştırılmaya devam ediliyor.

5c8d2cb445d2a04bdc370eae.jpg

KAMU BANKALARI

Kredi çekmek isteyenler genellikle kamu bankalarını tercih ediyor. Kamu bankalarının faiz oranları ise dikkat çekti. 0 ve 2. el konut almak isteyenlere düşük faizli kredi verilmişti. Kamu bankalarının müşterilerine sunduğu oranlar ise Halkbank yüzde 1,65 ve Ziraat Bankası yüzde 1,,65 şeklinde oldu.

5e805ef47152d80334c5f9ec.jpg

KATILIM BANKALARI

Katılım bankaları da vatandaşlara farklı faiz oranlarında kredi sunuyor. İşte en çok tercih edilen Katılım Bankalarının müşterilerine sunduğu faiz oranları:

Ziraat Katılım Bankaları: Yüzde 1,70

Türkiye Finans Katılım Bankası: Yüzde 1,76

Kuveyt Türk Katılım Bankası: Yüzde 1,64

senet-konut-640x427.jpg

ÖZEL BANKALARDA DURUM NASIL?

Kamu bankalarını araştıran vatandaşlar, özel bankaların verdiği faiz oranlarının da merak ediyor. Özel bankalar arasında en düşük faizli kredi veren bankalar arasında ING Bank bulunuyor. ING Bank, yüzde 1,34 faiz oranıyla kredi verirken, bu bankayı yüzde 1,39 faiz oranıyla Akbank takip ediyor. Bir diğer uygun faizli kredi veren banka ise yüzde 1,40 faizle İş Bankası oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir