Eğitim

Milyonlarca üniversite öğrencisini yakından ilgilendiriyor! Bir yıl daha iptal edildi!

Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren açıklama Yükseköğretim Kurulu tarafından yapıldı. YÖK, yaptığı açıklamasında Farabi ve Mevlana öğrenci değişim programlarının salgın sebebiyle 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılında yapılmayacağını açıkladı.

DEĞİŞİM PROGRAMLARI

Her yıl öğrenciler Mevlana Değişim Programı ile farklı ülkelerde 1 yıl eğitim görebilirken, Farabi Programı ile yurt içindeki üniversitelerde 1 yıllık eğitim görebiliyordu. Ancak bu yıl pandemi sebebiyle bu programların yapılması iptal edildi.

1610538822342-yok.jpg

YAPILAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili YÖK tarafından yapılan açıklamada Farabi için şunlar kaydedildi:

“Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı alınacak tedbirler ile ilgili olarak 2020-2021 eğitim öğretim yılında Farabi Değişim Programı kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan hareketliliğin iptal edilmesi Yükseköğretim Yürütme Kurulunun 01.04.2020 tarihli toplantısında uygun bulunmuştu.

Mevcut riskler göz önüne alınarak, Farabi Değişim Programı kapsamında 2021-2022 eğitim öğretim yılında da değişim yapılmaması Yükseköğretim Yürütme Kurulunun 20.01.2021 tarihli toplantısında uygun bulunmuştur”

Aynı zamanda Mevlana Değişim Programı için şu ifadeler kullanıldı:

“Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı alınacak tedbirler ile ilgili olarak Mevlana Değişim Programı, Proje Tabanlı Uluslararası Değişim Programı ve Türkiye-Pakistan Çağrılı Uluslararası Değişim Programı kapsamında 2021-2022 eğitim öğretim yılında da değişim yapılmamasına karar verilmiştir”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir