Gündem

Ek göstergeyle ilgili son dakika gelişmesi!

Kamu personellerine verilmesi planlanan ek göstergeye ilişkin, uzman çavuşların ek gösterge düzenlemesi TBMM’ye geldi. Konuyla ilgili merak edilen detaylar haberimizde

Kamu personellerine verilmesi planlanan 3600 ek gösterge, uzun süredir bekleniyor. Polis, öğretmen, din adamı ve hemşirelere verilmesi beklenen e3600 ek gösterge üzerinden oldukça uzun süre geçti.

Konuyla ilgili hükümet geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamasında 3600 ek göstergenin gündemde olduğunu ve bu konu ile ilgili çalışmaların devam ettiğini belirtmişti. Yapılan bu açıklama sonrasında binlerce kişi konuyla ilgili gelişmeleri yakından takip etmeye başladı.

616x321-15-milyon-kisi-yararlanacak-3600-ek-gosterge-ne-zaman-cikacak-aylik-ve-ikramiyeler-ne-kadar-artacak-1611604539389.jpg

TBMM’YE TEKLİF GELDİ

Geçtiğimiz gün TBMM’ye ek göstergeye ilişkin teklif geldi. TSK personelleri için gelen düzenlemeye göre en fazla 3. dereceye kadar yükselebilen uzman erbaşlara birinci dereceye kadar yükselmelerine ve 3000 ek gösterge alabilmeleri öngörülüyor.

Aynı zamanda bu gelişmeye ek olarak öğretmen, din adamı, polis ve hemşireler için beklenen 3600 ek gösterge zammı için gelişmelerin devam ettiği belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir