Dünya

Bill Gates’ten yeni salgın uyarısı!

Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates çok önemli bir açıklamada bulundu. Gates, açıklamasında dünyanın yeni salgına karşı daha dikkatli olması gerektiğini ifade etti. Merak edilen detaylar haberimizde..

kapak-140826.jpg

“BİR SONRAKİ SALGININ TEHDİDİ HER ZAMAN OLACAK”

Salgınla mücadelede aşı çalışmalarına destek veren Gates, yaptığı açıklamasında, “Bir sonraki salgının grip mi, koronavirüs mü yoksa daha önce hiç görmediğimiz yeni bir hastalık mı olacağını bilmiyoruz. Dünya bunu önlemek için adımlar atmadıkça, bir sonraki salgının tehdidi her zaman olacak” dedi.

koronavirusu-kontrol-altina-alan-tayvan-dan-yeni-salgin-ihtimali-uyarisi-721528-5.jpg

PANDEMİYE HAZIRLIK DA CİDDİYE ALINMALIDIR

Salgınların önüne geçebileceğini ve bu durumun iyi bir haber olduğunu belirten Bill Gates, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Geçen yılın zorluklarının yeniden yaşanmasının önüne geçmek için, savaş tehdidinin ciddiye alındığı kadar pandemiye hazırlık da ciddiye alınmalıdır. Bir sonraki pandemiyi durdurmak için yılda on milyarlarca dolar harcamak gerekecek. Ancak koronavirüs salgınının dünyaya 28 trilyon dolara mal olacağı tahmin ediliyor. Trilyonları kurtarmak ve milyonlarca ölümü önlemek için dünyanın milyarlar harcaması gerekiyor. Dünyanın satın alabileceği en iyi ve en uygun maliyetli sigorta poliçesinin bu olduğunu düşünüyorum”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir