Gündem

2. El otomobil hayali kurdu! Tam 53 bin 200 lira zarar etti!

2. El otomobil alacakları yakından ilgilendiren bir olay Denizli’de ikamet eden Metin Özdemir’in başına geldi.

2. EL OTOMOBİL SAHİBİ OLMA HAYALİ KURDU

Afyonkarahisar’dan 2006 model 2. el otomobil alma hayalini gerçekleştiren Denizli’de ikamet eden Metin Özdemir hayal kırıklığına uğradı.

ŞOK OLDU

Pamukkale Üniversitesinde memur olarak görev yapan Mehmet Özdemir, Afyonkarahisar’da bir satıcıdan, 53 bin 200 lira ödeyerek 2006 model aldığı aracı satın almasının ardından şok oldu.

SANAYİDE ÖĞRENDİ

2. El olarak otomobili satın almadan önce bir ekspertiz firmasına götüren ve tek değişenin sol çamurluk olduğuna dair rapor verildiğini aktaran Özdemir, otomobili rutin bakımı için sanayiye götürdüğünde kazalı iki aracın birleştirilmesi sonucu oluşturulduğunu öğrenince hayatının şokunu yaşadı.

İLK ARABAMDI

Satıcı ile ekspertiz firması sahibi hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirten Özdemir, “Bu benim ilk arabam. Bütün birikimimle bu arabayı almıştım ama dolandırıldığımı anladım. Satıcı ‘Benim tanıdık eksperim var. Aracı daha uyguna oraya gösteririz’ dedi. Birlikte ekspere gittik. Rapora inandım aracı aldım. Sanayide durumu öğrenince satın aldığım kişiyi aradım, bana ‘Sen de başkasına sat. Artık benden çıktı. İyi baktırsaydın’ karşılığını verdi. Eksper şikayetçi olmamam için bana 1000 lira teklif etti.”

Özdemir’in avukatı Salim Kutlutürk’ün açıklaması şöyle:

“Burada önemli husus eksperin ‘Tek değişeni var’ diye rapor verdiği otomobilin ayıplı mal çıkmasıdır. Biz de tüketici hakları kapsamında gerekli davayı açtık. Hem aracın sahibi hem de eksper hakkında da dolandırıcılık suçundan şikayette bulunduk. Vatandaşlarımız ikinci el araç alırken dikkatli olsunlar. Özellikle internetteki ilanları güven konusunda sorgulasınlar. Satın alacakları araçları götürecekleri eksperleri sorgulasınlar.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir