Gündem

MHP’li Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz saldırıya uğradı!

Çirkin saldırı dün akşam saatlerinde Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesine bağlı Hacıbey Mahallesi 362’nci sokakta meydana geldi. Bölgede yürüyüş yapan MHP’li Belediye Başkanı selam verdiği ancak kimliğini bilmediği bir kişi tarafından darp edildi.

1612730834500-kiriikkkale.jpg

TABURCU EDİLDİ

Yapılan ihbar sonrasında olay yerine gelen polis ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan Belediye Başkanı Türkyılmaz, hastanede tedavi edildikten sonra taburcu oldu.

mhp-li-belediye-baskani-turkyilmaz-saldiriya-ugrad-4915473.jpg

“TEHDİT ALDIĞIMIZI DAHA ÖNCE BİLDİRMİŞTİK”

Hastanedeki tedavi sürecinden sonra evinde tedavi altına alınan Türkyılmaz gazetecilere yapmış olduğu açıklamasında daha önce almış oldukları tehditlere karşı emniyete haber verdiklerinin altını çizdi. Belediye Başkanı yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“Akşam rutin olarak yaptığım yürüyüş sırasında saha denetimi yaparken bir vatandaşa selam verdim. O da bana ‘Vay şerefsiz’ diyerek üstüme saldırdı. Hafiften dizimde bir rahatsızlığım var. Sağlığım sıhhatim yerinde. Buradan bizi seven tüm dostlara sevgilerimi ve saygılarımı iletiyorum. Gayet iyiyim bizi bu tarz saldırılar yıldıramaz. Elimizden geldiği kadar, dilimizin döndüğü kadar hem sahada hem de vatandaşımızın yanında olmaya gayret edeceğiz. Emniyet gerekli işlemleri yapıyor. Daha önceden bizim emniyete yazdığımız yazı var, tehditler almış olduğumuza dair. Herhalde telefonları dinliyorlardır. Biz daha önce de emniyete haber vermiştik. Tehdit aldığımızı daha önce bildirmiştik”

Gelen son bilgiye göre polis ekipleri, belediye başkanını darp eden kişiyi aramak için çalışmalara başladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir