EğitimGündem

MEB’den uzaktan eğitim açıklaması geldi!

Gelen bir son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uzaktan eğitim açıklaması yapıldı. Bakanlık yaptığı açıklamasında, ‘Küresel Salgın Döneminde Uzaktan Eğitim İzleme ve Değerlendirme Raporu’ başlığı altında detayları aktardı.

‘Küresel Salgın Döneminde Uzaktan Eğitim İzleme ve Değerlendirme Raporu’ adı altında medyaya yansıyan çalışmaların sadece uzaktan eğitimin ilk 3 ayını kapladığı duyuruldu.

YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

Konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yazılı açıklama yapıldı. Çalışmaların sadece Haziran 2020’ye kadar sürecin kapsadığı ifade edildi.

MEB tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kaydedildi:

“Medyaya, ‘Küresel Salgın Döneminde Uzaktan Eğitim İzleme ve Değerlendirme Raporu’ başlığıyla yansıyan çalışma, uzaktan eğitimin sadece ilk 3 ayına ait olup, Haziran 2020’ye kadarki süreci kapsamaktadır. Uzaktan eğitim istatistiklerimize ilişkin güncel veriler, ‘Sayılarla Uzaktan Eğitim’ başlığıyla kurumsal sosyal medya hesaplarımızdan düzenli olarak paylaşılmaktadır. Uzaktan eğitim süreçlerimize ilişkin daha kapsamlı güncel saha araştırmalarımızı kamuoyu ile paylaşmayı sürdüreceğiz”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir