Gündem

Denizli’de yeni koronavirüs kararı! 1 ay boyunca yasaklandı!

Gelen bir son dakika haberine göre koronavirüs tedbirleri kapsamında Denizli’de toplantı, gösteri yürüyüşü ve basın açıklaması gibi birtakım etkinliklerin bir ay boyunca yasaklandığı duyuruldu.

Açıklama Denizli Valisi Ali Fuat Atik tarafından geldi. Atik, yaptığı açıklamasında pandemi ile mücadelede salgını yavaşlatmak için kent sınırları içerisinde bir ay boyunca her türlü etkinliklerin yasaklandığı duyuruldu.

YENİ KARAR AÇIKLANDI

Denizli Valisi Atik, salgının etkisini yavaşlatmak adına il genelinde bir ay boyunca her türlü açık hava toplantısı, basın açıklaması, gösteri yürüyüşü gibi etkinliklerin yasaklandığı duyuruldu.

VALİLİK AÇIKLAMASI

Valilik tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kaydedildi:

“Bu kapsamda Covid-19 salgınının yayılmasını önlemek ve yavaşlatmak amacıyla ilimiz sınırları içerisinde tüm açık alanlarda her türlü açık hava toplantısı, gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, oturma eylemi, protesto eylemi ve benzeri etkinliklere bugünden itibaren 1 ay süre ile müsaade edilmemesine, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, oy birliğiyle karar verilmiştir”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir