DünyaGündem

Son dakika askeri uçak düştü! Çok sayıda ölü ve yaralılar var

Son dakika aktarılan bilgilere göre Hava Kuvvetlerine bağlı Cessna 402 tipi askeri uçak henüz bilinmeyen bir nedenle Nu Guasu Hava Üssü’ne inişe geçerken düştü.

Son dakika Paraguay’da Hava Kuvvetlerine (FAP) bağlı askeri uçak iniş esnasında piste çakıldı. Askeri uçağın düşmesi sonrasında resmi açıklama FAP tarafından yapıldı.

ASKERİ UÇAK DÜŞTÜ

FAP askeri uçağın düşmesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada Nu Guasu Hava Üssü’ne inişe geçen Cessna 402 tipi askeri uçağın henüz bilinmeyen bir nedenle düştüğü açıklandı.

ACİL İNİŞ YAPMAK İSTERKEN DÜŞTÜ

Öte yandan aktarılan son bilgiler arasında askeri uçağın başkent Asuncion’un kuzeyinde bulunan Nu Guasu Hava Üssü’ne acil iniş yapmak isterken Fuerte Olimpo kasabasında bulunan bir otoparka düştüğü öner sürüldü. Uçağın üzerine düştüğü araçların boş olmasının faciayı önlediği aktarıldı.

1 KİŞİ YARALANDI 7 KİŞİ ÖLDÜ

Kaza sonrasında açıklama yapan Paraguay Gönüllü İtfaiyeciler Dairesi Sözcüsü Ruben Valdez, kazadan sağ olarak kurtularak bölgedeki bir hastaneye nakledilen yaralının 19 yaşındaki öğrenci Jose Daniel Zavan olduğunu duyurdu. Ayrıca kaza sonucu 7 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Askeri yetkililerden alınan son bilgilere göre, Cessna 402 tipi uçağın askeri ulaşım için kullanıldığı ve kazayla ilgili başlatılan soruşturmanın devam ettiğini açıklandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir