BelediyelerEkonomiGenelGündem

Belediyeden işçilerine rekor zam! Asgari ücreti 6 bin 336 TL yaptı!

Son dönemlerde belediyeler tarafından işçilerin maaşlarına ilişkin peş peşe açıklamalar geliyor. Gelen bir son dakika haberine göre Elbistan Belediyesi işçilerine yaptığı zam ile resmen rekor kırdı. Yapılan zamla birlikte, işçilerin maaşı 6 bin 336 TL oldu.

Asgari ücretin açıklanmasından sonra CHP’li belediyelerin bir kısmı, işçilerin maaşlarını asgari ücretin üzerinde açıkladılar. Elbistan Belediye Başkanı AK Partili Gürbüz, yüzde 75 zam yaptıklarını duyurdu.

“İŞÇİ KARDEŞLERİMİZİN DURUMLARINI YENİDEN DEĞERLENDİRDİK”

Hizmet-İş Sendikası Kahramanmaraş Şube Başkanı Ömer Çınar maaş zammı için yapılan yüzde 75’lik zam içi Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Gürbüz’e teşekkür ederek şunları söyledi:

“Sendikamızın yürüttüğü toplu sözleşme Yüksek Hakem Kurulu’na gitmişti. Buradan gelen toplu sözleşme, çok iç açıcı durumda değildi. Belediye Başkanımız Mehmet Gürbüz’le bir araya gelerek işçi kardeşlerimizin durumlarını yeniden değerlendirdik. Değerli belediye başkanımızla birlikte gayret sarf ederek işçi kardeşlerimizin ücretlerinde bir uzlaşı sağladık. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Gürbüz, işçi kardeşlerimiz adına fedakarlık yaptı. Eşit işte çalışan arkadaşlarımıza eşit ücret verilmesi ve ücrette ayrımcılık yapılmaması doğrultusunda bu ek protokolü hazırladık. Bu ek protokolü sizler adına imzalamaktan dolayı belediye başkanımıza teşekkür ediyorum”

CHP’NİN BELEDİYELERİNİN NET OLARAK AÇIKLADIĞI RAKAMIN ÜZERİNDE TUTTUK

Açıklama yapan Belediye Başkanı Gürbüz, işçilere yapılan zamma ilişkin şunları söyledi:

“Elbette Nurhak Belediyesi de bizim belediyemizdir. Bütçesi imkanları doğrultusunda onlar da iyileştirme yapmışlardır. Ama İstanbul Büyükşehir Belediyeniz dahil bunu yapamadı. 6 bin 336 TL ciddi bir oran. Yüzde 75’e yakın bir artış. En düşük maaşımızı da ortalamanın çok üstünde tuttuk. Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediyelerinin net olarak açıkladığı rakamların üzerinde tuttuk. Biz, son sözü söylememiştik. Burada son noktayı koyduğumuzu düşünüyorum. İnşallah bu da İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne örnek olur diye temenni ediyorum”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir