EğitimGündem

Üniversiteler bahar döneminde yüz yüze eğitim yapacak mı? İlk açıklama geldi!

Koronavirüs salgını sebebiyle bir süredir eğitimlerine online olarak devam eden üniversitelere ilişkin öğrenciler resmi bir açıklama bekliyor. Bahar döneminde eğitimin nasıl olacağını merak eden öğrenciler, bahar dönemi üniversiteler açılacak mı? sorusunu soruyor.

Üniversitelerle ilgili flaş bir açıklama geldi. Anadolu Üniversitesi, bugün yayımladığı duyuruda eğitimlerin nasıl olacağını açıkladı.

ÜNİVERSİTELERDE SON DURUM NASIL?

Her üniversite, farklı tarihlerde bahar döneminde eğitime başlayacak. Bu ay içerisinde ikinci dönemin başlayacağı üniversitelerle ilgili henüz net bir açıklama gelmedi. Resmi açıklama ilk olarak bugün Anadolu Üniversitesi tarafından yapıldı.

UZAKTAN EĞİTİME DEVAM

Anadolu Üniversitesi’nin yayımladığı duyuruya göre 2. dönem eğitim uzaktan olarak devam edecek. Önümüzdeki hafta içerisinde diğer üniversitelerin de konu ile ilgili resmi açıklama yapması bekleniyor.

UZAKTAN ÖĞRENİM YÖNTEMİ İLE EĞİTİME KARAR VERİLDİ

Anadolu Üniversitesi 2020 – 2021 Bahar Yarıyılı Öğretim Planlaması başladığı altında duyuru yayımlayan üniversite şu ifadeleri kullandı:

Değerli öğrencilerimiz,

Pandemi koşulları nedeniyle ne yazık ki, sizden ayrı kaldığımız bir süreç yaşıyoruz. Üniversitemiz senatosu COVİD-19 pandemisinin yaygınlığını devam ettirmesi sebebiyle, sizlerin sağlığını ve geleceğini düşünerek, Bahar Dönemi eğitim öğretim faaliyetlerinin de uzaktan öğretim yönetimi ile devam ettirilmesi yönünde karar almıştır. Sağlıklı bir şekilde kampüsünüze döneceğiniz günleri sabırsızlıkla bekliyoruz. Önlemlere uyarak bu günleri birlikte aşalım..

Sağlıklı günlerde buluşmak dileğiyle..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir