GenelGündem

Mustasyonlu koronavirüs kabusu büyümeye devam ediyor! Giriş çıkışlar yasaklandı!

Ülkemizde mutasyonlu virüs kabusu büyüyor. Gelen son bilgiye göre bir ilimizde daha 2 mahalleye giriş çıkışlar yasaklandı.

Türkiye’de bir süredir etkili olan mutant koronavirüs salgını her geçen gün büyümeye devam  ediyor. Bugün gelen bir son dakika haberine göre Konya’da mutasyonlu virüsün olduğu 2 mahalleye giriş çıkışlar yasaklandı.

Konya’da mutasyonlu virüsün görüldüğü mahalle sayısı 3’e yükseldi. Bu mahallerden 2’sine giriş çıkış yasağı getirilirken, diğer mahallede sadece virüsün bulunduğu ev karantina altına alındı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada mahallelinin tedbirlere uyarak tarım ve hayvancılık faaliyetlerine devam edebileceği belirtildi.

KARANTİNA UZAYABİLİR

Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan, karantina uygulamasının 1 hafta süreceğini ifade ederek, ”Mahallemizde bir ailede dışarıdan gelen bir kişi ile temas sonucu mutasyonlu virüs tespit edildi. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı tarafından da karantinaya alındı. Yayılma hızı yüksek olduğu için de böyle bir karar aldık. 1 hafta karantina devam edecek. Süreç sonunda yayılma hızı devam ederse karantina uzayacak. Devam etmezse kalkacak” dedi.

Aynı zamandan Hüyük ilçesinin Çamlıca Mahallesi’nde de 9 kişide mutant koronavirüs tespit edildi. Mahallede giriş ve çıkışlar yasaklanırken, kontrol noktalarında jandarmalar nöbet tutmaya başladı.

GİRİŞ ÇIKIŞLAR KONTROL ALTINA ALINDI

Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Mahallemizde mutasyon virüsü görüldü. Mahallenin giriş- çıkışları kontrol altına alındı. Mahalle halkımız kontrollü ve tedbirlere uyarak tarım ve hayvancılık faaliyetlerini sürdürebiliyorlar. Mutasyon vakası görülen aile temaslı kişiler de evlerinde karantinada tutuluyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir