GenelGündemSağlık

65-70 yaş üstü için aşı randevusu alma! MHRS randevu nasıl alınır?

65-70 yaş üstü randevu alma işlemi başladı. Aşı almadan önce randevu almak isteyen vatandaşlar için tüm detaylar haberimizde.

Koronavirüs salgınına karşı aşılama çalışmaları tüm hızla devam ediyor. Dün akşam Bakan Koca canlı yayında 65-70 yaş vatandaşların aşılanmaya başlayacağını söylemişti. Bugün 65-70 yaş üstü vatandaşlar aşı randevusu alma işlemi nasıl yapılır? sorusu araştırılmaya başladı. MHRS’ye nasıl kayıt olunur? MHRS randevu nasıl alınır? Detaylar haberimizde

Koronavirüs aşıları için sıra 70 ve 65 yaş üstü vatandaşlara geldi. Bakan Koca bugünden itibaren 70 yaş üstü vatandaşların aşılanabileceğini söyledi. 70 yaş üstü aşı randevusu nasıl alınır?

BAKAN KOCA AÇIKLADI

Dün merakla beklenen Bilim Kurulu toplantısı gerçekleşti. Toplantı sonrasında kameralar karşısına geçerek önemli açıklamalarda bulunan Bakan Koca 65 – 70 yaş grubunun ne zaman aşılanacağını da açıkladı.

AŞILAMA BUGÜN BAŞLADI

Bakan Koca, canlı yayında yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kaydetti:

“Yarından itibaren 70 yaş üzeri ve cuma gününden itibaren 65 yaş üzeri vatandaşlar aşı olmak için sisteme tanımlanacak. “11 Şubat Perşembe gününden itibaren 70 yaş üzeri ve cuma gününden itibaren 65 yaş üzeri vatandaşlar aşı olmak için sisteme tanımlanacak”

AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Aşı olacak olan vatandaşların ilk olarak sistem üzerinden randevu alması gerekiyor. Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ne giriş yapılmalıdır. T.C. kimlik no ya da şifre ile giriş yapılabileceği gibi E-Devlet platformu üzerinden de giriş yapılabilir.

Giriş yapıldıktan sonra ekrana gelen “Hastane randevusu al” seçeneğine tıklanmalıdır. Daha sonra sırası ile “Genel Arama” ve “Covid-19 Aşı” seçeneğinin işaretlenmesi gerekiyor.

Kişi eğer burada aşı grubunda değilse, bir uyarı ile karşılaşacaktır.

MHRS’YE NASIL KAYIT OLUNUR?

Sağlık Bakanlığı’nın sunmuş olduğu MHRS sistemine kayıt olarak, pek çok işlemi aynı anda gerçekleştirebilirsiniz. Üye olmak için “https://www.hastanerandevu.gov.tr” ya da “https://www.mhrs.gov.tr” adresini tercih edebilirsiniz.

Sisteme giriş yaptığınız karşınıza gelecek olan “Randevu al” seçeneğine tıklayın. “Üye Ol” kısmından kendinize bir şifre belirleyerek TC kimlik bilgileriniz ile MRHS kayıt ol işlemini tamamlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir