DünyaSağlık

Kanıtlandı! Koronavirüsten daha ölümcül!

Bilim adamları yaptıkları araştırma sonucunda nanomalzeme ismi verilen tehlikeli maddenin koronavirüsten çok daha tehlikeli olabileceğini belirterek, bu maddelerin en çok insan beyninde toplandığını ifade ettiler.

Bilim insanları, hemen hemen her gün kullanmış olduğumuz pek çok eşya ve tükettiğimiz yiyecek üzerinde ölümcül madde olarak adlandırılan nanomalzemelerin bulunduğunu ortaya çıkarttı. Görünmeyen tehlike olarak adlandırılan bu durum, aslında konunun ne kadar ciddi olduğunu resmen gözler önüne serdi.

ŞEKİL VE BOYUT DEĞİŞTİREBİLİYORLAR

Bilim adamlarının yaptığı araştırma sonucunda nanomalzemelerin vücuda firmaları durumunda hemen bir organizmanın içine girerek şekil ve boyut değiştirdiklerini açıkladı. Bu şekilde kısa sürede vücuda yayılarak, organlara nüfuz edebilecekleri de gelen bilgiler arasında.

TESPİT EDİLMESİ SON DERECE ZOR

Bilim adamları, hücrelerden de daha minik olan nanomalzemelerin de tespit edilmesinin son derece zor olduğunu söyledi. Bu sebeple bir organizma içerisinde ne kadar nanomalzeme olduğu da bilinemiyor.

HENÜZ KISITLAYAN BİR YASAK BULUNMUYOR

Uzmanlar, konuya bir az önce el atılması gerektiğini öneriyor. Çünkü henüz nanomalzemelerin kullanımını engelleyen bir yasa ya da karar bulunmuyor. Birçok ürünlerin içindekiler kısmının içerisinde “nanomalzeme” belirtilmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir