DünyaGündemSağlık

Çift maske kullananlar bu ayrıntıya çok dikkat edin!

Koronavirüs salgınına karşın uzmanlar son dönemlerde çift maske kullanımının önemini her fırsatta açıklıyor. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri kumaş maskelerin altında kullanılan cerrahi maskelerin koronavirüse karşı korumasını yüzde 95 oranında artırabileceğini belirtti.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) tarafından flaş bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamalarda kumaş maskelerin altında konulan maskelerin koronavirüse karşı koruyucu olabileceğinin altını çizildi.

“OLDUKÇA ETKİLİ BİR ARAŞTIR”

Konuyla ilgili araştırma yazarları, “Çift maske kullanımı, fiziksel mesafe, kalabalıklardan ve yetersiz havalandırılan iç mekanlardan kaçınma ve iyi el hijyeni gibi diğer koruyucu önlemlerle birleştirildiğinde corona virüsün yayılımını durdurmak için oldukça etkili bir araçtır” ifadesini kullandı.

116 BİN KİŞİNİN HAYATI SÖZ KONUSU

Araştırma Sağlık Ölçümleri ve Değerlendirme Enstitüsü tarafından gerçekleştirildi. İnsanların yüzde 95’inin halka açık yerlerde maske takmasıyla birlikte ortalama 1 Haziran tarihine kadar ülke içerisinde 116 binden fazla kişinin kurtarabileceği ortaya çıktı.

CDC ilk defa pandeminin Kuzey Amerika’yı ciddi bir şekilde etkilediği ve Nisan 2020 yılında halkın kumaş maske giymesini önerdiği hatırlatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir