DünyaGündemSağlık

Koronavirüsü geçirenlerde bu hastalık ortaya çıkıyor!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına ilişkin her geçen gün yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Konuyla ilgili İngiltere’de flaş bir araştırma yapıldı. Yapılan araştırma sonucuna göre koronavirüsü atlatanlarda ortaya çıkan bir hastalık açıklandı.

Yapılan araştırma sonucuna göre koronavirüse yakalananların ortalama yüzde 40’ının sağlığına kavuşmasıyla birlikte travma sonrası stres bozukluğu yaşadığı açıklandı. Detaylar haberimizde

DETAYLI ARAŞTIRMA YAPILDI

Konuyla ilgili araştırma İngiltere’de bulunan Imperial College London ve Southampton Üniversitesi tarafından yapıldı. Yapılan araştırmada salgına yakalanan 13 bin 49 kişi üzerinde inceleme gerçekleştirildi. Salgına yakalananların yüzde 40’ının hastalık süresince tedavi olsun ya da olmasın kişilerin travma sonrası stres bozukluğu yaşadığı ortaya çıktı.

ÖNEMLİ RİSKLER OLUŞTURUYOR

Imperial College London Psikiyatri Bölüm Başkanı Dr. Adrian James  konuyla ilgili yaptığı araştırmaya ilişkin, “Kovid-19’un zihinsel olarak ciddi sonuçları olabileceği  açık. Bu virüs sadece fiziksel sağlığımız için bir tehdit değil, aynı zamanda  hastalık sırasında ve sonrasında akıl sağlığımız için de önemli riskler  oluşturuyor” ifadesini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir