Gündem

Son dakika tam 40 savaş uçağı birden havalandı!

Son dakika “Pençe Kartal-2 Harekatı” kapsamında 40’tan fazla savaş uçağı havalandığı Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklandı.

Irak Kuzeyinde Gara bölgesinde bulunan teröristlere bomba yağdırmak ve yok etmek için 40’tan fazla savaş uçağı havalandığı Milli Savunma Bakanlığı’ndan açıklandı.

40’TAN FAZLA SAVAŞ UÇAĞI HAVALANDI

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan peş peşe açıklamada, “Harekat kapsamında ilk olarak teröristlere ait barınak, sığınak ve mühimmat depoları, sözde karargah yerleri ile mağaralardan oluşan 50’den fazla hedef hava harekatı ile imha edilmiştir. 40’tan fazla uçağın katıldığı harekatta İHA/SİHA’ların yanı sıra tanker uçakları ve Havadan Erken İhbar ve Kontrol Uçakları da görev almıştır.” denildi.

MSB’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Büyük oranda yerli ve milli mühimmat kullanılan hava harekatında hedefler tam isabetle vurulmuş, harekat ile terör örgütünün söz konusu bölgedeki varlığına ağır bir darbe vurulmuştur. Hava harekatının ardından ise bölgeye kara unsurları helikopterle indirilmiştir.

İlk temasta şehit düşen kahraman personelimizin kanları yerde bırakılmamış, harekat kapsamında şu ana kadar, ikisi örgütün sözde yönetim kadrosunda yer alan 33 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Dost ve müttefiklerimizle koordine edilerek yapılan harekat öncesinde hedefler özenle seçilmiş, harekatın planlanması ve icrasında sivil halkın can ve mal güvenliği ile çevrenin korunmasına azami hassasiyet gösterilmiştir.

Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ülkemizin ve milletimizin güvenliği için terörle mücadeleye en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir