GenelGündemKültür-sanat

Öküz yılı nedir? İnstagram öküz yılı ne anlama geliyor? Öküz yılı nasıl kullanılır?

Öküz yılı son günlerde İnstagram uygulamasında kullanıcıların karşısına çıkmasıyla birlikte en çok araştırılan konular arasında yerini aldı.

En sık kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan İnstagram için flaş bir özellik geldi. Dün sosyal medyayı kullanan kullanıcılar hikaye kısmından öküz yılı ile karşılaşınca, internet üzerinden öküz yılı nedir? İnstagram öküz yılı ne anlama geliyor? sorularının cevaplarını araştırmaya başladı.

İnstagram, son güncellemesi ile birlikte, kullanıcılarına öküz yılı ile ilgili yeni bir tema sundu. Bazı hesaplarda özel olarak görüntülenebilecek öküz yılı nasıl kullanıldığı sorusu herkes tarafından araştırılıyor. Kırmızı renkli öküz simgesi ile görünen İnstagram öküz yılı özellikleri hakkında merak edilen detaylar haberimizde

ÇİN’İN TAKVİM SİSTEMİNDE YER ALIYOR

Öküz yılı, aslında Çin’in hayvan takviminde 2. sırada yer alıyor. Şubat ayı itibariyle başlayan öküz yılı 2022 yılına kadar devam edecek.

ÖKÜZ YILI NASIL KULLANILIR?

İnstagram üzerinden öküz yılı kullanmak isteyenler için nasıl kullanılacağı şu şekilde ifade ediliyor:

  1.  Uygulamaya giriş yapın.
  2.  Hikaye oluşturun.
  3.  Hikayeyi eklemek için herhangi bir görsel çekin ya da galerinizdeki bir fotoğrafı kullanın.
  4.  Görselinizi ayarladıktan sonra ekranı yukarıya doğru kaydırın.
  5.  Karşınıza çıkan öküz yılı etkiletlerinden herhangi birini kullanabilirsiniz.

Bu şekilde hikayenizi ekledikten sonra kullanıcılar öküz yılı hikayelerini açtığında sizin hikayelerinizi de fenomenlerin ve diğer sayfaların hikayeleri arasında görebilecekler.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir